OGSA tuluõhtu läks korda

Silvi TeesaluSeda tänu kõigile neile, kes oma vabast tahtest 30. jaanuari reedeõhtused tunnid Orissaare kultuurimajas oma esinemisega meeldivaks tegid. Neile, kes kohale tulid, samuti Orissaare gümnaasiumi sihtasutuse nõukogu aktiivsetele liikmetele, kes asja algatasid, ja Orissaare gümnaasiumi hoolekogule, kes meiega kohe liitus.

Tore oli, et ettevõtmist toetasid Orissaare valla rahvas ja mitmed kaugemaltki tulnud. Tänusõnad kultuurimaja juhatajale Anu Viljastele ja tema abilisele Katrin Kannale. Anu oskused ja kogemused olid meile väga paljus abiks. Aitäh OG direktorile Marjana Priile, kelle toimekus aitas kaasa ettevõtmise õnnestumisele. Aitäh gümnaasiumi hoolekogu esimehele Kaidi Kaldile! Meie ühine soov on luua kooli ajaloo püsiekspositsioon, mis nõuab vitriine, kappe ja sahtleid, tänapäevasemaid ekspositsiooni esitlemise vahendeid ja muidugi sisu. Selleks, et kool oma ajaloonurga saaks, on vaja koguda umbes 10 000 eurot ning praegu on tõesti hea meel öelda, et me oleme alustanud hästi.

Meie teine suur eesmärk sellel hooajal on koguda raha selleks, et toetada algklasside uutesse ruumidesse uue mööbli hankimist. Koolimaja remont nõuab palju raha ning nagu teame, on vald otsustanud võtta laenu lisaks riigi eraldatud summadele, et valmiv koolimaja vastaks kõigile nüüdisaja nõuetele. Päris kõike aga ka ei jõua ja seega on klasside mööbel esialgu plaanidest välja jäänud. Püüame siis üheskoos vähemasti alustada ja anda oma panus, et esimesse klassi tulijad saaksid puhtasse pinki istuda.

SA alustas tunnustusstipendiumi “Minu õpetaja” väljaandmist, et öelda selle kaudu tänu õpetajatele, kes aitavad meie lapsi kasvatada sellisteks toredateks inimesteks, kes nad on. Me soovime seda traditsiooni jätkata. Kuigi rahalise tänu saab vaid üks õpetaja, on meie arvates oluline kooli tegemistele ka sel moel tunnustust avaldada.

Tuluõhtu läks korda, kultuurimajja kogunes üle kahesaja inimese. Õhtu juhid olid OG vilistlased ja OGSA nõukogu liikmed Hannes Hanso ja Üllar Taniberg. Õhtu üllatusesineja oli Villu Veski. OG Muhu juurtega vilistlane on muusikuna tuntud mitte ainult Eestis, vaid ka mujal. Tõeline elamus oli kuulda ja näha oma kooli kuulsat meest musitseerimas ja muhedat juttu vestmas. Villu ütles isegi, et ei mäleta, millal ta viimati kella seitsmeks õhtul Muhust Orissaarde on sõitnud.

Tuluõhtu kontserdi avasid lauluga OG õpilased Saara Väli ja Iris Kallas, Kuldsed Lehtrid tõid saali mehise ja köitva puhkpilliheli. Vaatajaid naerutasid, saades tasuks tugeva aplausi OG eelmise aasta Playback’i võitjad Taavi Paju ja Toomas Erikso, vahva huumorikavaga üllatas Orissaare perearst Elo Lember. Hiphop-tantsu näitasid Helena Teesalu, Riin Kostikov ja Raahel Ränk. Publiku südamed võitis perekond Reinmetsa pereansambel koosseisus: isa Tõnu, ema Evi, tütred Lilian ja Lisell. Kava lõpetas OG ansambel Evergreen. Õhtu teises osas võlus reisimehena tuntud Hannes Hanso oma huvitava jutu ja fotodega. OGSA on rahul – ainuüksi ühe õhtuga tuli kokku üle 1700 euro.

Aitäh annetajatele, sest just annetuskarpidesse kogunes suurim summa – üle 1100 euro.

Loterii auhindadeks kogunes samuti palju annetusi.Ega muidu kogunuks me loteriiga üle 300 euro.

Énne, kui pidu algas, oli näha kookidega kultuurimaja poole kiirustavaid naisi. Kaidi Kald, kes kohvikuidee välja käis, tuli suure plaadikoogiga. Oma küpsetistega tulid toeks Riina Aljas, Janne Hints, Elina Kalm, Katrin Kirs, Kai Paasoja, Marjana Prii, Kerli Teesalu. Kohvikus olid müümisel ja nõudepesul abiks Katrin Kand, Marili Niits, Riina Aljas, Kerli Teesalu. Koogid, kohv ja mahl maitsesid hästi, mida tõestab kohviku tulu – üle 200 euro. Tänusõnad annetajatele, kes lisaks jahule ja muule vajalikule ohverdasid ka oma töötunde.


 

Et kodukoht areneks, toetame kooli!

OGSA ehk Orissaare Gümnaasiumi Sihtasutuse kontonumber ei ole veel paljudeni jõudnud. Võtke see tänasest Teatajast oma mällu ja tegudesse: EE83 2200221033437173.

Oleme kindlad, et kuigi te pole veel tegudeni jõudnud, olete siiski huvitatud sellest, et kodukoht areneks. Praegu on meie tähelepanu keskmes kool. Edapidi mingi muu vallarahvale oluline tegu. Kui teil on hea mõte, andke teada.

Viimase kahe kuu jooksul, kui alustasime tuluõhtu ideega, on 26 toredat Orissaare kooli kunagist õpilast ja mõned lapsevanemad teinud ülekande OGSA kontole annetusena või ka märkinud oma soovi toetada püsiekspositsiooni või algklasside mööbli ostu.

Veel kõigile teadmiseks, et annetusele järgneval aastal arvestab riik annetuse pealt tulumaksuvabastuse.

Silvi Teesalu
OGSA juhataja


OGSA ja OG hoolekogu tänavad

OGSA kontol oli aasta alguses 491 eurot, tänaseks on OGSA arvel 3836 eurot, millest 1720 eurot koguti tuluõhtul, 1000 euroga toetas OGSA projekti sponsor Tartu Ehitus AS. Ülekandeid on sel aastal seni teinud 26 tublit annetajat summas 625 eurot.

OGSA jätkab raha kogumist Orissaare gümnaasiumi ajaloo püsiekspositsiooni jaoks. Tore oleks see avada Orissaare gümnaasiumi juubelikokkutulekul 2016. aasta suvel. Samuti selleks, et algklassid saaksid remonditud koolimajja tulles endale uue mööbli. Mõlema ülesande puhul on suurem osa rahast veel puudu.

Orissaare gümnaasiumi sihtasutuse nõukogu

Print Friendly, PDF & Email