Kultuuriüritused kutsuvad!

LUSTAKAS NÄITESELTSKOND: “Soolase suudluses” mängivad (esiplaanil) Taimi Kirr, Marko Maaste, Anneli Kaljuste. Teises reas vasakult Mihkel Mereäär, Ene Üts, Ivar Viil, Malle Ige, Ardo ja Anneli Vahter, Helje Basihhina, Ivo Maripuu. Keskel projektijuht Anu Viljaste ja lavastaja Ellen Teemus. Foto: Ilmar Põldemaa

LUSTAKAS NÄITESELTSKOND: “Soolase suudluses” mängivad (esiplaanil) Taimi Kirr, Marko Maaste, Anneli Kaljuste. Teises reas vasakult Mihkel Mereäär, Ene Üts, Ivar Viil, Malle Ige, Ardo ja Anneli Vahter, Helje Basihhina, Ivo Maripuu. Keskel projektijuht Anu Viljaste ja lavastaja Ellen Teemus. Foto: Ilmar Põldemaa

Teatrikuu on märtsis täies tuuris ja saab hoogu juurde veel aprilliski. Näitering sai maha kirjaniku ja laululooja Albert Uustulndi 90. sünniaastapäevale pühendatud “Soolase suudluse” esietendusega.

Nüüd saab seda toredat lavastust näha erinevais paigus, tuleb vaid reklaami jälgida. Hoiame neile tulevastel festivalidel hästi esinemiseks pöialt ja aitäh lavastaja Ellen Teemusele, kes pidi seekord meiega suuresti kaugjuhtimise teel hakkama saama.

Kõigil teistel tegijatel käib tihe ringitöö selleks, et esineda hästi suvisel Saaremaa tantsupeol, rahvakunstifestivalil Helsingborgis, Tartus vaimulikul laulupeol, sõprusvaldades ning tulevastel oma ja naabervaldade üritustel.

Suurepärane, et lõpuks on pärast mitmeid katseid teoks saamas projekt, mis sai kunagi alguse meie Soome sõprusvallas Leppävirtas, kus kohtusin nende teise sõprusvalla toredate inimestega Saksamaalt. Nüüd saavad siis meie õpilased esmakordselt osaleda ühisprojektis koos saksa ja soome noortega. Suur tänu saksa keele õpetajale Ene Köötsile, kes meid kõigiti abistab ja toetab.

Koostöös nelja vallaga saab teoks Ida-Saaremaa ja Muhu lasteaedade laulu- ja tantsupeo projekt. Pidu toimub 31. mail Orissaare lauluväljakul, kus meie valla lapsed kannavad esimest korda Jaani kihelkonna triibulisi esinemisrõivaid. 1. juunil kella 17 paiku ootame meie kuulsale tammestaadionile kõiki mõnusale perepäevale. Niisiis tulevad kevad ja suvi üritustetihedad meile kõigile.

Orissaare kultuurimaja rohelises saalis on kenasti käima läinud filmide näitamine. Selle eest tänusõnad Igorile, kes meil seda vedada aitab. Filmi “1944” näitasime kolm korda täissaalile ja vaatajaid on jätkunud ka eelnevatele filmidele.
Proovime filmide näitamisega jätkata, ikka üle teisipäeva. Loodame taastada ka pühapäevased lasteseansid, nagu oli umbes 40 aastat tagasi: ikka 5 kopkat kaasa ja kinno! 10. mail, kui on emadepäev ja laadapäev, ootame kinno just lapsi.

Esimese filmiga alustame kl 11 ja kl 12.30 läheb teine film peale. Väheke teistmoodi näeb välja ka tänavune jaanipäev. Valla toetusega jaanitule otsustas volikogu haridus-, spordi- ja kultuurikomisjon ringi rändama saata ja seekord toimub see Tagaverel, kuhu kõik on 22. juunil lahkesti oodatud. Orissaaregi ei jää tuleta, traditsioonilise jaanilõkke süütame vanal lauluväljakuplatsil 23. juuni õhtul. Lastele organiseerib natuke tegemist noortekeskus ja mõnusat ühislaulmist tule juures aitab läbi viia Enda Juht.

Anu Viljaste


LÄHIAJAL TOIMUMAS:

7. aprillil kl 19 Orissaare kinoõhtu “Ma ei tule tagasi”
9. aprillil kl 20 “Soolane suudlus” Pärsama kultuurimajas
10. aprillil Orissaare Laulumaias
12. aprillil kl 17 Albu rahvateatri etendus “Kitarrist”
13. aprillil kl 20 “Soolane suudlus”, 2. etendus Orissaares
16. aprillil kl 9 Endla teatri etendus “Eesti mees ja tema poeg”
17. aprillil kl 19 maakondlik vokaalansamblite päev; kl 16 Ida-Saaremaa Laulumaias Tornimäel
21. aprillil kl 19 Orissaare kinoõhtu
30. aprillil kl 11.30 palsamimüük
5. mail kl 19 Orissaare kinoõhtu
7. mail kl 18 emadepäeva kontsert
10. mail kl 9 kevadlaat. Kinoseansid lastele kl 11 ja kl 12.30
12. mail kl 9.45 teatri Sõber etendus “Kuningapoeg sulaseks”
31. mail lasteaedade laulu- ja tantsupäev lauluväljakul
Kindlasti lisanduvad täpsed kellaajad ja veel palju üritusi, mis kõik ootavad teid, armas vallarahvas.

Kena saabuvat kevadet!
Anu ja Katrin kultuurimajast

Print Friendly, PDF & Email