Koristustalgud meie kõigi ohutuse nimel

Paljud küla- ja sissesõiduteed jäävad maapiirkonnas järjest kitsamaks ja madalamaks. Meil, päästjatel, on selle pärast mure. 

Mure seisneb selles, et uued päästeautod on järjest suuremad ja võimsamad. Seda ikka selleks, et meil oleks piisavalt kaasas abistamiseks vajalikku tehnikat.

Meie autode peal on ka metsatöödeks vajalik varustus, kuid tulekahju kustutamisele või mõnele muule õnnetuskohale rutates ei tahaks päästjad endale teed rajama hakata. Tegelikult ei ole selleks lihtsalt aega ja ilmselt ei meeldiks selline viivitus ka abivajajale. Teame ju kõik, et ootaja aeg on niigi pikk!

Sagedasemad probleemid on kinnikasvanud teedel just auto kõrgusega. Päästeauto on üle kolme meetri kõrge ja on juhtunud, et kinnikasvanud teede tõttu on näiteks vilkurid katki läinud ja autokatusel paiknev varustus kannatada saanud. Kõik see on päästjatele aga hädavajalik.

Kohe-kohe on käes kevadiste koristustööde aeg. Vaadake aias kõpitsemise kõrval üle ka oma sissesõiduteed. Kas seda teed mööda jõuab abiandja, olgu see siis päästja, kiirabi või politsei teieni liigsete viperusteta? Paha ei teeks seegi, kui pöörate tähelepanu oma talule või kodumajale viitavatele tähistele. Kas need on ikka pimedas või halva nähtavuse korral teile appi tulnutele näha?

Maikuus toimub üle-eestiline talgupäev “Teeme ära”. Sellel aastal keskendub vabatahtlik talgupäev ettevõtmistele ja töödele, mis aitavad luua tuleohutut keskkonda. Miks mitte panustada üheskoos kogukonna turvalisusse ja teha selle päeva jooksul korda küla- ja sissesõiduteed. Loomulikult ei pea keegi selleks just talguid ootama jääma, aga see on hea võimalus.

Teeme koos meie kodusaare tuleohutuks!

Peeter Rumm
Orissaare päästekomando pealik

Print Friendly, PDF & Email