Laulupoisid harjutavad poistekooride festivaliks

Homme kogunevad Kärlale laululaagrisse Kärla, Valjala, Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi laulupoisid. Laagris tehakse lauluproove ja õpitakse laule rahvusvaheliseks poistekooride festivaliks.

Laagri üks korraldajaid, Kärla poistekoori juhendaja Marika Aarnis ütles, et tulemas on 60 laulupoissi. “Meil polegi varem nii palju poisse korraga laagris olnud,” muigas Aarnis, kelle sõnul osalevad laagris just need poisid, kes on juunis Tartus toimuvale rahvusvahelisele festivalile minemas. Poistekooridel tuleb selgeks saada näiteks Curly Stringsi “Maailm heliseb”, Ülo Vinteri “Hoidkem vaid ühte” ja Priit Pajusaare “Laulutuli”.

Rahvusvaheline poistekooride festival toimub 17.–21. juunini Tartu, Tallinna, Pärnu ja Jõhvi parimates kontserdisaalides ja kirikutes. Korraldaja on Eesti meestelaulu selts. Festival hõlmab kontserte, õpitubasid, avatud proove, dirigentide koolitust ja palju muud.

Festivali lõppkontsert leiab aset Tartu laululaval, kuhu oodatakse laulma kokku 3000 poissi ja 1000 meest. Saaremaalt osalevad festivalil Saaremaa Poistekoor (dirigendid Tiina Oks, Veikko Lehto), Saaremaa ühisgümnaasiumi poistekoor Kratid (dirigendid Mari Ausmees, Riina Laanes), Kärla põhikooli (Marika Aarnis) ja Valjala põhikooli (Helen Aasmaa) poistekoor. Meeskooridest osaleb festivalil ka Saaremaa meeskoor SÜM (Mari Ausmees, Ester Soe).

Print Friendly, PDF & Email