Toiduabi jõuab elanikeni aprillist (5)

Saare maakonnas hakatakse toimetulekutoetuse saajaile Euroopa Liidu toiduabi jagama aprillikuust.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialisti Merle Ploompuu andmeil saab Saare maakonnas toidupaki 375 toimetulekuraskustes inimest. Toiduainete jagamist koordineerib meie maakonnas Kuressaare Toidupank, tehes koostööd kohalike omavalitsustega, et abivajajad saaksid oma toidukraami kätte võimalikult lihtsalt ja kodu lähedalt.

Valdades hakatakse söögikraami jagama aprillist, jagamise ajast ja kohast teavitab sotsiaaltöötaja. Kuressaares elavad abivajajad peavad aga oma söögikraamile Vete tänav 2 asuvasse Toidupanka ise järele minema. Linlastele jagatakse söögikraami 5., 7. ja 13. mail kell 12.30–14.30.

Toiduabi jagamise põhimõtted on üle Eesti sarnased: õigus saada toiduabi on toimetulekutoetuse taotlejatel, kes vastavad toetuse saaja tingimustele või kelle sissetulek pärast eluasemekulude mahaarvamist ei ületa kehtestatud toimetulekupiiri enam kui 15%. Samuti hakkavad toiduabi saama kodutute öömajades viibivad elukohata inimesed.

“Erivajadustega inimestele ja neile, kes ei saa pikaajalise haiguse tõttu toidule järele minna, tuuakse see koju,” ütles Ploompuu.

Tema sõnul saab inimene kõige lihtsamini infot toiduabi jagamise kohta oma sotsiaaltöötajalt. Ploompuu viitas, et jagamispunktide täpse nimekirja ja lahtiolekuajad leiab Eesti Toidupanga veebilehelt http://www.toidupank.ee/euroabi.
Ühe pereliikme kohta on ette nähtud 15 kg kaaluv toiduabikomplekt. Pakk sisaldab peale kuivainete liha- ja kalakonserve, suhkrut, rapsiõli, rosinaid, šokolaadi ja purgisuppi.

2020. aastani jagatakse toiduabi kaks korda aastas. Sel kevadel saavad toiduabi tänavu jaanuaris või veebruaris toimetulekutoetust taotlenud ja kodutute öömajades viibinud elukohata inimesed. Teist korda hakatakse tänavu toiduabi jagama oktoobri lõpus – siis saavad abi augustis ja septembris toimetulekutoetust taotlenud inimesed.

Eestil on uuest abifondist aastani 2020 kasutada toiduabi jagamiseks kokku umbes 8,9 miljonit eurot. Abifondi toetuse kasutamist koordineerib sotsiaalministeerium, hankides toiduained iga kord enne jagamisperioodi. Toidu aitab inimesteni toimetada ministeeriumi partner Eesti Toidupank.

Print Friendly, PDF & Email