45. tantsupidu tuleb juunis

AJA LÕIM: Anneli Teppo-Toost, Krista Lember ja Eena Mark on tantsupeo plakatiga rahul. Foto: Irina Mägi

AJA LÕIM: Anneli Teppo-Toost, Krista Lember ja Eena Mark on tantsupeo plakatiga rahul. Foto: Irina Mägi

Kuueaastase pausi järel saab tänavu 13. juunil taas teoks maakondlik tantsupidu, mis kannab seekord nime “Aja lõim”.

Tantsupeo kunstiline juht Virge Varilepp ütles, et ettevalmistused suureks peoks sujuvad hästi. “Lõplik repertuaar on paigas ja kõik rühmaliigid teavad, mida nad peavad õppima,” märkis Varilepp, lisades, et valdav osa rühmaliikidest on õppepäevadel ka juba üle vaadatud.

Linnastaadionil toimuva peo kohta ütles Varilepp, et alustatakse simmanimeeleolus. Edasi tulevad esitamisele natuke vanemad tantsud ja üles astuvad ka võimlejad.

Seejärel minnakse sujuvalt üle natuke uuemate ja keerulisemate tantsude peale. Pidu lõpeb “Kaerajaaniga”. “Ülesehituselt on see pidu niisugune ajalooline käik mööda Saaremaa tantsupidude radasid,” selgitas Varilepp. Niisiis on tantsupeo nimi repertuaariga kooskõlas. Peole eelneb ka rongkäik kesklinnast staadionile.

Tantsupeost võtab osa 62 tantsurühma 843 tantsijaga ja 12 võimlemisrühma 199 võimlejaga. Kõige arvukamalt on esindatud veteranide rühmad. Seitse külalisrühma tuleb kohale Põlvast, Läänemaalt ja Tallinnast. Viimasel maakonna tantsupeol “Üle aia vaadates”, mis toimus 2009. aastal, osales 47 rühma 604 tantsijaga. Võimlejaid oli toona 152.

Idee sel suvel tantsupidu korraldada hakkas ilmet võtma eelmisel sügisel. Virge Varilepp ütles, et nad istusid koos Krista Lembri ja Eena Margiga maha ning hakkasid plaani pidama. Ajapuuduse tõttu konkurssi peo kandva idee leidmiseks seekord korraldama ei hakatud.

Peo stsenarist on Tõnis Kipper. Kunstilise juhi abilised on Eena Mark ja Reet Sillavee. Kunstnik on Anneli Teppo-Toost ja graafiline kujundaja Arni Ots. Tantsupeo piletid tulevad Kuressaare kultuurikeskuses müüki maikuus.


 

Tantsupeo logo

Logo autor Anneli Teppo-Toost ütles, et tantsupeo nimele “Aja lõim” mõeldes kangastus talle vanaema juures nähtud kerilaud, mistõttu logo kujutabki endast stiliseeritud kerilauda. Kerilaual olev punane lõng viitab omakorda staadionile, kus pidu toimub.

“Teisest küljest on punane lõng igasuguste pahade vaimude eemalepeletaja,” lisas Teppo-Toost, viidates, et märgil on mitmeid sümboolseid tähendusi.

Punase lõnga sees on kujutatud pealtvaates kaht tantsupaari. Tantsijad on logole kantud vaba joonega, et viidata tantsu loomingulisusele, selgitas Teppo. Taustavärvina on kasutatud Muhu kollast.

Töös on ka tantsupeo logoga rinnamärk.

Print Friendly, PDF & Email