Vald selgitas Abro Roomasaarde paigutamist (10)

Vastuseks Abruka elanike päringule reisiparvlaeva Abro Abrukalt Roomassaare sadamasse ümberpaigutamise põhjuste kohta esitas Lääne-Saare vallavalitsus mitmeid selgitusi, miks laeva üleviimine Roomassaarde õigustatud on.

Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno märkis teabenõudele vastuseks, et laeva asumine Roomassaare sadamas tagab selle hooldus- ja remonditööde operatiivsuse ja paremad tingimused remonditöödeks. Laeva püsisadama muutmisel on vallavanema sõnul plussiks ka meeskonnaliikmete asendamise võimalus nende puhkuse või haiguse korral, sest vastava ettevalmistusega meremehe leidmine Saaremaalt on tõenäolisem kui Abrukalt.

Laeva sadamavahetusest ajendatud päringus, millele on alla kirjutanud 25 inimest, muretseti muu hulgas, kuidas on tõsisemate terviserikete korral tagatud saareelanike viivitamatu transportimine haiglasse. Nimelt jõuaks abi saarele laeva seismisel Roomassaares umbes 40 minutit pikema ajaga.

Andres Tinno vastas, et erakorralise meditsiiniabi vajadusel saab kiirabiauto koos meedikutega laeval saarele toimetada ja seejärel transportida kannatanu meedikute järelevalve all Kuressaare haiglasse. Lisaks võimaldab laeva baseerumine Roomassaares toimetada kiiremini saarele päästjatele vajalik väiketehnika, kui saarel on häireolukord. “Abruka saarele on riigiametnikuna ametisse määratud saarevaht, kes hädaolukorra tekkimisel kutsub abi päästeteenistusest ja osutab vajadusel ka ise esmaabi,” märkis vallavanem.

Teisipäeval Saarte Hääles samal teemal ilmunud artiklis andis teabenõude koostamise pressiesindaja Eva Kips mõista, et sadamavahetus otsustati ära Abruka kogukonnaga nõu pidamata. Vallavalitsuse vastuses viitas Andres Tinno, et vallavalitsuses 20. veebruaril toimunud arutelul, kus otsustati, et 16. maist baseerub reisiparvlaev Abro Roomassaare sadamas, osales ka Abruka külavanem Riho Leppik.

Vallavanem tuletas meelde, et Abruka laevaliin toimis aastakümneid nii, et reisi algussadam oli Roomassaare. “Regulaarne sõidugraafik liinil Roomassaare–Abruka–Roomassaare toimib endiselt viiel päeval nädalas, seega ei muutu reisijate jaoks mitte midagi, mis ongi kõige olulisem,” teatas Andres Tinno.

Print Friendly, PDF & Email