Reformierakond: uut koalitsiooni oleks vaja (16)

Reformierakonna Kuressaare osakond edastas eile linna valitsevale koalitsioonile kirjalikud ettepanekud edasiminekuks ning nende põhisõnum oli uue koalitsiooni moodustamise vajadus.

Saarte Hääl avaldab siinkohal Reformierakonna pöördumise täies mahus.

“Reformierakonna liikmed Kuressaares on mures Kuressaare lähituleviku konkurentsivõime pärast. Koalitsioon on lõpule viinud ja viimas mitmeid varem alustatud suuri projekte. Näiteks linna staadion, Ida-Niidu lasteaia remont, tänavate LED-valgustus. Uusi, linna arengu jaoks olulisi algatusi on vähe, mitmed olulised projektid on jäänud põhjendamatult seisma.

On raske nõustuda, et koalitsioon toimib hästi. Sisemised pinged, keskendumine personaaliale ja laiemast pildist lahtilaskmine ei luba keskenduda olulistele arenguvajadustele. Kohaliku omavalitsuse valimistel sai Reformierakond kolmandiku linnakodanike toetuse ehk siis 7 kohta linnavolikogus. Leiame, et tegusa ja asjaliku linnajuhtimise nimel oleks mõistlik aeg maha võtta ja alustada läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Kuressaares.

Pole sobiv rääkida personaaliast enne, kui on ühiselt kokku lepitud konkreetses tegevuskavas ehk koalitsioonilepingus. Eeldame, et valitud tegevuskava elluviimiseks leitud sobivaimad inimesed nimetatakse uue koalitsiooni poolt ametisse konsensuslikult.”

Koalitsioon arutab pöördumist homme enne volikogu istungit.

Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email