Noortekeskus kolib ikkagi bussijaama (24)

Kuressaare linnavalitsuse üleskutsele pakkuda noortekeskusele ruume laekus kuus pakkumist. Lähemal vaatlusel ei vastanud aga mitte ükski neist keskuse vajadustele.

“Pakutud variandid vajasid kõik suuremal või vähemal määral remonti või ümberehitust, mis oleks kujunenud küllaltki kalliks,” rääkis Kuressaare linnavalitsus haridusosakonna juhataja Tiia Leppik, kelle sõnul oleks nimetatud väljaminekutele lisandunud üürikulud.

“Osa pakutud ruume ei sobinud jällegi asukoha poolest, kuna asusid kesklinnast väga kaugel,” lisas ta.

“Eeltoodut arvestades osutus sobivaimaks lahenduseks bussijaama ruumide kasutusele võtmine. Tänaseks on seal muinsuskaitsetingimusi suures osas leevendatud ning läbi on viidud ka hoone soojapidavuse mõõdistus, mis andis spetsialistide hinnangul hea tulemuse,“ ütles Leppik. Praegu on linnal käsil hoone projekteerimishanke ettevalmistamine.

Kuressaare avatud noortekeskuse direktor Taniel Vares pidas bussijaama eeliseks ennekõike finantsilist poolt.

“Seal ei teki linnale rendikohustust nagu erafirmade puhul. Küsitud summad ei olnud üldse mitte väikesed,” nentis ta. Seda, kas ja millal noortekeskus bussijaama kolib, ta ennustama ei hakanud.

“Praegu on plaanis, et ootesaali osa jääb bussijaamale. Meie saame kohvikupoole ja keldri. Võimalik juurdeehitis jääb siiski tulevikku,” selgitas ta.

Seni tegutsetakse edasi Kitsal tänaval. Jätkuvad ka läbirääkimised Komandandi tänava krundi müügi osas, sellest saadavatest summadest rahastataks bussijaama remonti.

Print Friendly, PDF & Email