Ametikool sai õppeseadmeteks 363 000 eurot

Kuressaare ametikool sai vabariigi valitsuse otsusega 363 685 eurot toetust Euroopa Regionaalarengu Fondilt, mille eest soetatakse tänavu õppetööks vajalikke seadmeid ja vahendeid.

“Uusi õppevahendeid on vaja seoses uute õppekavade rakendamisega, samuti vajavad mitmed aastaid kasutuses olnud asjad väljavahetamist,” rääkis ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme. “Projektist saavad otsest kasu paljud õpilased, kaudselt aga ka siinsed tööandjad ja regioon tervikuna.”

Täiendust saavad ka Upa õppekompleksis asuvad tehniliste erialade õppetöökojad. “Kui me 2009. a saime suures mahus nüüdisajastada autotehnika erialale vajalikke tõstukeid ja soetada diagnostikaseadmeid, siis nüüd lisanduvad siia vahendid väikemasinate, paadimootorite ja mootorrataste remondiks,” rääkis Kereme. “Väikelaevaehituse poolel lisandub metall-laevade ehituse õpetamiseks vajalikke keevitus- ja metallitöötlusseadmeid.”

Kereme sõnul on aprillis kavas alustada riigihangete ettevalmistamise ja väljakuulutamisega. “Tahaks, et septembriks, kui algab uus õppeaasta, on ka uued asjad olemas,” lausus ta.

Lisaks õppevahendite soetamise projektile rahastati ka ametikooli taotlust linna õppekompleksis asuva peahoone akende vahetamiseks summas 76 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email