Päikseliselt hõrgud road Pidula moodi

Peakokk Eero A. Talvitie Pidula piduroogadega. Foto: Tambet Allik

Peakokk Eero A. Talvitie Pidula piduroogadega.
Foto: Tambet Allik

Mida päikselisemaks päevad kisuvad, seda vähem tahaks istuda toas ja mõelda sellele, millega kõhtu täita. Veelgi vähem tahaks aega kulutada toidu valmis tegemisele. Mida teha?

Pidula mõisa ärijuhil ja peakokal Eero A. Talvitiel on võimalik lahendus kui varrukast võtta ja välja pakkuda – napilt kümne minutiga valmib üks roog ja veel kümne minutiga ka teine kevadiselt kerge kõhutäide.

Road, mille Talvitie Oma Kodu lugejatele kodus valmistamiseks välja pakub, on ta oma sõnul ääretult lihtsad. Kõik, mida vaja teada, on retseptis kirjas ning midagi rohkemat endal välja mõelda pole tõepoolest tarviski.

Nii puhas, kiire ja värske

Kui kõnelda tema soovitatud feta-peedisalatist, siis sel puhul peitub see kevadine “miski” värskes apelsinis. “See salat võib tunduda pisut Kreeka salati moodi, ent tegelikult on see kaugel sellest,” kinnitab ta. “Mulle see lihtsalt meeldib!” põhjendab ta, miks just seda soovitab.

Värskelt valminud salatit mekkides tuleb tõdeda – Eerol on tuline õigus. Apelsinine mahlakus defineerib selle salati sööja jaoks lõpuni. Ehkki nelja inimese jaoks mõeldud retseptis on ette nähtud vaid üks apelsin – nii mahl kui ka riivitud koor –, on selle maitse esilekerkiv ja just see mekk jääb nii esimese kui ka järelmaitsena püsima. Ühes oliivide ja hõrgu fetaga moodustab see aga ideaalselt kokkusulava terviku. Maitseks justkui killukest kevadet või sootuks varast suve. Miks mitte.

Edasi loe Oma Kodu kevadnumbrist

Print Friendly, PDF & Email