Taritu tantsumemm Linda Laht saab täna 90-aastaseks (FOTOD) (2)

ÕNNE SOOVIME SUL: Juubilariga ühe rivi peale on sattunud kultuurimajade-rahvamajade juhatajad ja maakonna kultuurijuhid (vasakult) Valve Heiberg, Krista Lember, Maire Sillavee, Aina Tomson, juubilar Linda Elisabeth Laht, Annika Iin ja Ulvi Põld. Foto: Tambet Allik

ÕNNE SOOVIME SUL: Juubilariga ühe rivi peale on sattunud kultuurimajade-rahvamajade juhatajad ja maakonna kultuurijuhid (vasakult) Valve Heiberg, Krista Lember, Maire Sillavee, Aina Tomson, juubilar Linda Elisabeth Laht, Annika Iin ja Ulvi Põld. Foto: Tambet Allik

Taritu ja kogu Saare maakonna kultuuri aastaid edendanud Linda Elisabeth Laht saab täna 90-aastaseks.

Neljapäeval õnnitlesid staažikat rahvatantsijate juhendajat ja kolm aastakümmet Taritu kultuurielu juhtinud Linda Lahte nii kodukandi inimesed, maakonna kultuuri- ja rahvamajade juhatajad kui ka maa- ja vallavalitsuse ametnikud.

“Armas Linda, sina oled minu jaoks asendamatu. Ainult tänu sinule olen ma praegu siin, kus ma olen. Ma olen siin õnnelik ja sulle lõpmata tänulik,” ütles Taritu rahvamaja juhataja Aili Salong juubilari üleeilsel pidulikul pärastlõunal Taritu rahvamajas.

Veel toonitas Salong, et Linda Laht on kogu piirkonna jaoks asendamatu. Just tänu temale on Taritu inimesed kokkuhoidvad ja teotahtelised. “Me oleme vastu pidanud kõigile ajapööristele. Sa tead ise ka, et need ei ole tühjad sõnad, need on faktid. Sa oled meid mõjutanud oma kohalolemisega, tegudega, suhtumistega, sõnadega, oled mõjutanud meie kandi terveid põlvkondi,” pöördus Aili Salong juubilari poole.

Maakonna kultuuriasutuste juhid kandsid ette katkendeid Linda Lahe biograafiast. Tosin aastat tagasi pani tänane juubilar põhilised andmed oma töö ja tegevuse kohta ise kenasti paberile.

Taritu memme-taadi lauluklubi, mille liige on ka juubilari abikaasa Heino Laht, laulis eakale sünnipäevalapsele mitu laulu. Juubilar ise on sellele ansamblile alusepanija. Juba 1960. aastal alustas Taritus Linda Lahe juhendamisel tegevust eakate laulu- ja tantsuansambel. Nüüdne lauluklubi peab end 55 aastat tagasi loodud ansambli õigusjärglaseks. Linda kunagine kolleeg Valli Hint astus üles vaimuka monoetendusega, valgustades sünnipäevalisi juubilari tegemistest mitme kandi pealt.

Maavalitsuse kultuurinõunik Valve Heiberg andis edasi kultuuriminister Urve Tiiduse läkituse ja maavalitsuse tänukirja.

Häid sõnu jagus mitmekümnel õnnitlejal. Kõigil neil oli mingi kentsakas meenutustekild, millest rääkida nii juubilarile kui ka saalitäiele sünnipäevalistele.

Kunagine tantsujuht Annika Iin ütles, et Linda Laht on talle aastakümneid eeskujuks olnud. “Kui Linda läheks langevarjuhüpet sooritama või akvalangiga vee alla, mis siis minulgi muud üle jääks, tuleks järgneda,” tõdes Iin.

Mis on see retsept, mis on taganud eakale Taritu memmele, kes on sadu inimesi tantsima ja ka laulma õpetanud, nakatava elurõõmu, reipuse ja hoolivuse?

Linda arvates on kultuuritöö talle nii palju pakkunud, et osa sealt saadud energiast aitab tal praegugi elada.

On´s juubilaril ka oma lemmiktants, mida ta sadadele rahvatantsijatele õpetanud? Vastust ei tulnud kaua oodata. “See on Ullo Toomi seatud “Kosjatants”,” vastas üle poole sajandi rahvatantsurühmasid juhendanud Linda Laht.

Print Friendly, PDF & Email