Maavalitsus käivitas Kuressaare-Ruhnu-Pärnu lennuliini hanke

Saare maavalitsus käivitas hanke avaliku liiniveo vedaja leidmiseks Kuressaare-Ruhnu-Pärnu lennuliinil alates 1. oktoobrist kuni 2018. aasta 30. septembrini.

Taotlejal peab teenuse osutamise algustähtpäevaks olema vajalik tehnika – vähemalt üks kahemootoriline lennuk, mis on minimaalselt 8 reisija kohaga ja kiire ümberkorraldamise võimalusega kaubareisiks ning on võimeline maanduma murukattega Ruhnu lennuväljale või eelleping vähemalt ühe sellise lennuki rentimiseks või ostuks.

Hanke läbiviimiseks kasutatakse läbirääkimistega menetlust, kuna teenuse olemus ja sellega seotud riskid ei võimalda lepingu eeldatavat maksumust määrata, sest ei ole teada õhusõidukitüüp ning selle tehnilised andmed, reisijakoha maksumus ning riikliku dotatsiooni vajadus reisi kohta, märkis maavalitsus.

Läbirääkimiste käigus räägib hankija pakkujatega läbi kõik lennuliini käitamise seisukohalt olulised küsimused nagu lennusageduste arv, sõiduplaan ja avaliku teenindamislepingu tingimused, millistest sõltub lepingu maksumus.
Praegu teostab liinil vedu Luftverkehr Friesland-Harle.

Print Friendly, PDF & Email