Kuressaare linnapea ja volikogu esimees “hoolekandesaagast” (3)

Saarte Hääl küsis Kuressaare linnapealt Hannes Hansolt ja volikogu esimehelt Toomas Takkiselt, kuidas nad kommenteerivad viimaste kuude sündmusi, mis seonduvad SA Kuressaare Hoolekanne juhtimisega, asjade praegust seisu ning Madis Kallase otsust nõukogust tagasi astuda.

Samuti tundsime huvi, kas nende arvates tuleks hoolekandejuhi leidmiseks korraldatud konkurss tühistada, kuna kandidaatidelt, vaatamata põhikirjas sätestatule, ei nõutud kõrgharidust (Madis Kallase sõnul ei tähenda konkursikuulutuses kirjutatud sõna “eeldame” sama, mis “nõuame” (Hoolekande juhi konkursil valitseb suur segadus”, SH 19.03)).

Hannes Hanso, Kuressaare linnapea:

Mul on hea meel, et hoolekande keskus sai uue ja tubli juhi. Soovin talle jõudu ja jaksu uues ametis. Loodan ka, et asutusele antakse nüüd võimalus tegeleda sisulise tööga. Päevakeskus peab olema koht, kuhu kõigil soovijatel on meeldiv minna ja kus valitseb hea õhkkond. Ma siiralt loodan, et asutuse ümber tekkinud pingetele on nüüd joon alla tõmmatud.

SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu on oma otsused teinud ning mina linnapeana sellesse protsessi sekkunud ei ole. Nõukogu soovil kommenteerib SA-ga Kuressaare Hoolekanne seonduvaid küsimusi edaspidi linna pressiesindaja.

Toomas Takkis, Kuressaare linnavolikogu esimees:

Arvan, et hetkel ei ole ma kõige sobivam inimene kommenteerima. Kuna olen koolivaheajal Saaremaalt ära olnud, olen viimaste sündmustega vaid nii palju kursis, et hommikul lugesin ajaleheuudiste pealkirjad läbi, aga sisuni ei jõudnud.

Meil on töö nii korraldatud, et sihtasutusega vahetult tegelebki nõukogu, ja ega mina seetõttu sisulise tööga eriti kursis ei ole. Ma ei ole ka sihtasutuse põhikirjaga kursis, aga seda saan küll ütelda, et konkursid peavad olema korraldatud õigesti, vastavalt dokumentidele, mis on ette antud. Aga kas see konkurss korraldati õigesti või mitte, selle kohta mul info praegu puudub.

Print Friendly, PDF & Email