Vargad puistasid seppade ladu (10)

MÕÕK JÄI ALLES: Kutsumata külalisi Tulju Ella oma poodi ei oota. Ausatel ostjatel soovitas ta nende poest enne märtsi lõppu läbi astuda. Foto: Tambet Allik

MÕÕK JÄI ALLES: Kutsumata külalisi Tulju Ella oma poodi ei oota. Ausatel ostjatel soovitas ta nende poest enne märtsi lõppu läbi astuda. Foto: Tambet Allik

Orissaare vallas Saiklas käisid vargad ööl vastu teisipäeva sees paaditöökojas ja Saaremaa Seppade laos. Suure koguse rauakraami äraviimiseks kasutasid varganäod õues seisnud sõiduauto järelkäru, mis leiti hiljem hüljatuna metsast.

Kuigi sisse murti ka paaditööstusse, kust viidi minema kaks pakendis paadipäramootorit, hakkasid vargad peale Saaremaa Seppade kontorist. “Varnast olid võetud võtmed, mis naaberfirma omanik leidis oma ukse eest maast. Ilmselt ei taibatud, et tegu on erinevate firmadega,” arvas Saaremaa Seppade asutaja Tulju Ella.

Seppade juures hakati algul müügipunktis olevat kaupa karpi laduma, aga siis ilmselt avastati, et laos on pakendis kaup.

“Igast riiulist võeti natukene, mitte et korraga oleks võetud sada ühesugust prügikühvlit. Läbi käidi kõik toad. Kümnest saeketist viidi ära vaid viis,” rääkis Ella. “Kassasahtel oli ka üle vaadatud ja tühjaks tehtud.”

Kahjusumma oli eilseks veel kokku löömata, aga kahju on suur. “Kõige hullem on, et ära viidi kaup, mille oleks hommikul pidanud kliendile ära saatma. Meil on ju üle Eesti kaubanduskettidega lepingud,” selgitas Ella.

Sepisteäris on tema sõnul nii, et jõuludega tuleb müügis vahe sisse ja siis toodetakse lattu. “Nüüd oleme mõne kaubagrupi osas täitsa hädas. Hooaeg on kohe algamas, nii et me peame tublisti pingutama tootmise kiirendamiseks, et varastatut asendada,” rääkis ta.

Vargad tegutsesid tema meelest üsna jultunult, sest õues olid liikumisanduriga tuled ja saalis põlesid väikesed lambid. See kratte aga ei häirinud. Ella arvas, et pigem oli neid mitu, sest näiteks pakendis paadimootorit on üsna raske üksi tassida.

Ära viidi rohkem, kui sõiduautosse mahtunuks ja seega võeti abiks õues seisev järelhaagis, mis järgmisel päeval Orissaare lähedalt üles leiti. “Ju seal toimus siis ümberlaadimine,” pakkus Ella.

Seda, et varastatud sepistele oleks raske turgu leida, Ella ei usu. “Paraku tegutseb Eestimaal oma paarkümmend sarnaseid tooteid tegevat seppa, nii et kedagi pelgalt sepiste müügi eest kurjategijaks kuulutada ei saa,” märkis ta. Ennem loodab ta politsei heale tööle.

“Ma küsisin neilt, kas see võiks olla sama punt, kes linnas tegutses. Ega nad mulle suurt vastanud. See oli rohkem nagu Savisaare kõne, kus on palju sõnu ja vähe vastuseid,” muigas Ella, tunnistades, et eks nad ole ennast ka ise liialt lõdvaks lasknud.

“Viimati tegutsesid siin mustlased umbes 10 aastat tagasi. Nüüd käime selle raha välja ja paneme signalisatsiooni peale,” hoiatas ta tulevasi kerge saagi lootjaid.

Print Friendly, PDF & Email