Hoolekande juhi konkursil valitseb suur segadus (46)

SA Kuressaare Hoolekanne tegevjuhi leidmiseks korraldatud konkursiga seondub paras segadus nii kandidaatide arvu, neile esitatud nõudmiste kui ka kandidaatide omavaheliste suhete osas.

Kui Saarte Hääl eile hommikupoolikul SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu esimehelt Madis Kallaselt küsis, mitu inimest hoolekandejuhiks kandideerib, vastas Kallas, et laekunud on neli avaldust – üks elektroonilisel teel, kolm ümbrikus.

“Ma kahtlustan aga, et üks inimene, kes saatis avalduse elektrooniliselt, saatis selle ka ümbrikus – seetõttu arvan, et kandidaate oli kolm,” lausus Kallas. “Aga täna (eile – toim) kell neli, kui ümbrikud avame, saame teada,” lisas ta.

Kui Saarte Hääl teatas Kallasele, et toimetuse andmeil kandideerib hoolekandejuhiks siiski neli inimest, ütles Kallas: “Siis ikkagi ei saatnud üks inimene oma dokumente nii elektrooniliselt allkirjastatult kui ka paberil, aga ma ei spekuleeri.
Avame ümbrikud ja näeme.”

Õhtul selgus, et kandidaate on koguni viis. Lisaks endisele juhile Piret Sarjasele, päevakeskuse avahooldusjuhile Inge Lunkovale ja Sõmera hooldekodu eakatekodu endisele juhatajale Jaanika Rikkole kandideerivad Sõmera hooldekodu tegevusjuhendaja Tiina Saare ja Ristiku lasteaia õppealajuhataja Ene Vahter.

“Otsustasin kandideerida ja tegin seda omal algatusel,” ütles Tiina Saare Saarte Häälele. “Kuna vastan nõuetele, saatsin tähtajaks oma dokumendid.” Saare on lõpetanud Tallinna ülikooli, tal on bakalaureusekraad sotsiaaltöö erialal.

Nii soovitaja kui ka konkurent

Möödunud kolmapäeval saatis konkursikuulutuse peale oma dokumendid linnakantseleisse ka SA Kuressaare Hoolekanne endine juht Piret Sarjas, vaatamata sellele, et ta juhi kohalt tagasi kutsuti.

“Otsustasin kandideerida, kuna ma ei tunne endal mingisugustki süüd, miks oleks pidanud mind juhi kohalt tagasi kutsutama. Mind kutsuti tagasi sirgelt selle pärast, et lasin lahti Elja Parbuse – inimese, kes ei teinud tööd ega tahtnud seda teha.”

Üks Sarjase soovitajaid oli tema endine alluv Inge Lunkova. “Oli vaja kahte soovitajat, helistasin Ingele ja küsisin, kas ta on nõus olema soovitaja töötajate poolt. Ta andis mulle oma nõusoleku,” rääkis Sarjas.

Sarjase sõnul oli seda suurem tema imestus, kui ta teada sai, et Lunkova kandideerib Hoolekande juhi kohale ka ise. “See tuli mulle tõsise üllatusena – ta pole mulle sellest sõnagi rääkinud,” kinnitas Sarjas. “Käisin eile majas, ütlesin seal, et ma kandideerin, ja töötajad olid sellest teadlikud, ja täna (eile – toim) hommikul lugesid nad lehest, et Inge kandideerib ka ja olid väga hämmingus.”

Küsimusele, kas Sarjas pärast hiljutist, tema tagasikutsumisega seotud skandaali usub, et ta oma endisele ametipostile tagasi valitakse, vastas ta: “Ei, ma ei usu seda. Ma ei ole ju nii naiivne, arvamaks, et nõukogu sellise otsuse teeb.”

Inge Lunkova küll kinnitas konkursil osalemist, ent ei soovinud sellega seonduvat veel kommenteerida. “Ma ei soovi sellest rääkida enne, kui SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu on oma otsuse teinud,” tähendas ta.

“Eeldame” ei tähenda “nõuame”?

Konkursi kuulutuse tekstis on kirjas: “Kandidaadilt eeldame sotsiaaltööalast või sellele lähedast kõrgharidust.”

“Kirjutasime konkursi kuulutuses, et “eeldame”, aga mitte “nõuame”,” selgitas Madis Kallas. “Teatud konkursside puhul me tõesti “nõuame”, aga seekord ei ole see määrav. Kui on tõesti väga hea kandidaat, keda me tahaksime sellele ametikohale, siis me eeldame, et tal on vastav haridus, aga see ei ole määrav.”

Saarte Häälega vestelnud juristi sõnul tähendaks sõna “eeldame” konkursikuulutuses siiski pigem “nõuame”, kui et “tuleb kasuks”. “Kuigi tõlgendamise õigus peaks olema konkursi korraldajal, arvan ma – see on küll mu subjektiivne arvamus –, et kui eeldus ei ole täidetud, siis inimene ei sobi sellele kohale.”

Jaanika Rikkol on Tartu ülikoolist saadud kõrgharidus vene filoloogias ning 2007. aastal on ta lõpetanud Kuressaare ametikooli sotsiaalhoolduse erialal.

Inge Lunkova töötab Kuressaare päevakeskuse avahooldusjuhina ja mullu pälvis ta aasta hoolekandja tiitli, ent kõrgkooliõpingud on tal toimetuse andmetel pooleli.


 

Tänusõnad SA nõukogule

Eilne Meie Maa kirjutas, et väidetavalt edastati Kallasele kui nõukogu esimehele möödunud nädalal pöördumine, kus viidati Lunkova haridusele, “mis ei lubavat selles ametis toime tulla”. Saarte Hääle küsimusele, kas Kallas on seda kirja näinud, vastas ta: “Ei ole veel jõudnud vaadata, aga enne nõukogu koosolekut vaatame selle kindlasti üle.”

Ajaleht Meie Maa avaldas laupäeval oma kuulutuste küljel järgmise tänuavalduse: “Kuressaare linna eakad tänavad Madis Kallast ja SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu õiglase otsuse langetamise eest. Heili Saar ja Elja Parbus.”
“See, et nad avaldasid selle tänuavalduse Kuressaare linna eakate nimel, oli ikka väga alatu,” kommenteeris kuulutust Hoolekande juhi kohalt tagasi astuma pidanud Piret Sarjas. “Kui Parbus majast ära läks, ütles ta: “Ma maksan kätte, ma maksan kõige eest kätte.” Aga nad oleksid võinud sinna kuulutusse kirjutada ju teiste nimed ka, kes selle looga seotud on.”

Print Friendly, PDF & Email