Berens jätab betooni ja võtab sead (14)

Ettevõtja Margo Berens teatas Saarte Häälele, et jätab katki kõik plaanid seoses betoonitootmisega ja keskendub hoopis põllumajandusele.

Nimelt märgib Berens, et betooni pole mõtet teha, kuna turule on tulemas firma KPT-Projekt. Selle firma võitlusest kruusakaevandamise loa saamiseks kirjutas eilne Saarte Hääl.

“Kahjuks on nüüd nii, et KPT-Projekt on Saaremaale tulemas betooni tegema oma betoonisõlmega ja minu sõlme ei ole enam mõtet paigaldada, sest kuuldavasti pidid nad hakkama betooni müüma poole hinnaga,” kirjutas Berens, kes kirjas tituleerib end ise “Betooni-Margoks”.

Siiski ei ole Berens Saarte Häälele teadaolevalt lõpetanud näiteks detailplaneeringut, mis näeb ette Kudjapele Tööstuse tänavale betoonisõlme rajamist. Kohalikud on sellele ideele kõva vastuseisu avaldanud.

Samas ei tohi KPT-Projekt vastavalt saadud loale vähemalt Tehu karjäärist kaevandatud kruusa kasutada mujal kui fassaadielementide tootmisel. Samas on teada, et KPT-Projekti üks omanik on OÜ Seimkivi, mis on Berensi ühe tuttava firma ja millega koos tegutseb pidevalt ka Berensi oma ehitusettevõte OÜ Mert.

Põllumajandusest rääkides märkis Berens, et keskendub seakasvatusele. “Nimelt on mul plaanis rajada Leedri külla sigala ca 2500 emisele ja pühenduda põrsaste kasvatamisele,” ütles Berens ja lisas: “Tagasi juurte juurde.”

Sigalast Berensiga seoses veel räägitud ei ole. Küll on tal plaan ehitada Leedri küla lähistele veiselaut. Ka seal on kinnistunaabrid projektile vastuseisu avaldanud.

Print Friendly, PDF & Email