Vilde teater toob Saaremaale “Pimeda toa”

Märtsi lõpus mängib Vilde teater Kuressaares, Astes ja Pärsamal lavastust “Pime tuba”. See on lugu Janest ja Karlist, kes elavad naise hooldust vajava vanaema Maria kahetoalises korteris. Jane on õpetaja ja Karl kodus töötav kirjanik.

Dementse ja haige vanaproua tõttu ei saa Karl aga kirjutamisele keskenduda. Samuti ei saa Karl hakkama Maria hooldamisega, kuna viimase toas leviv hais on talle vastuvõetamatu. Niisiis jääb Maria järelt koristamine Jane kanda, mis muudab ta rahulolematuks.

Noorte elus on aga oodata suurt muudatust, mis sunnib neid lahendusi otsima. Jane ja Karl kutsuvad külla sugulased ja teevad neile ettepaneku võtta Maria enda juurde. Mis edasi juhtub, saab näha juba etendusel.

Spetsiaalselt “Pimeda toa” lavastusele on muusika loonud noor andekas helilooja ja koorijuht Henri Käärik.

Osades: Aireé Pajur, Tess Pauskar, Rein Karu, Helve Nurk, Anne-Mai Tevahi ja Rein Annuk.

Lavastaja Tess Pauskar. Valgust ja heli koordineerivad-toimetavad Rein Karu ja Katriin Laurson.

Etendused: 27. märtsil kell 19 Aste kultuurimajas (piletid müügil kohapeal pool tundi enne etenduse algust); 28. märtsil kell 17 Kuressaare linnateatris (piletid eelmüügis ja enne etenduse algust Kuressaare linnateatris); 29. märtsil kell 17 Pärsama kultuurimajas (piletid müügil kohapeal pool tundi enne etenduse algust). Pileti hind on 7 €, õpilastele ja pensionäridele 5 €.

Print Friendly, PDF & Email