Segarühmad harjutasid tantsupeo tantse

TANTSUHOOS: Esiplaanil vasakult Kaja Mere, Kairi Hoogand ja Merle Sillavee. Foto: Irina Mägi

TANTSUHOOS: Esiplaanil vasakult Kaja Mere, Kairi Hoogand ja Merle Sillavee. Foto: Irina Mägi

Laupäeval said Lümanda kultuurimajas kokku Saare maakonna segarahvatantsurühmad. Tantsupäevale kogunes ligi 90 inimest.

“Meie päev läks väga hästi, lausa suurepäraselt,” ütles Lümanda kultuurimaja juhataja Ulvi Põld, lisades, et kõik, mis plaanitud, tehti ka teoks.

Seekord oli tantsupäeva põhieesmärgiks seatud ühtlustada ja tantsida Saare maakonna 45. tantsupeo Ajalõim tantse. Lümandas harjutati kaht üldtantsu – Kristjan Toropi “Kuo tu tetsu” ja “Raksi Jaak” – ja nelja liigitantsu (Helgi Alliku “Autojuhtide polka”, Aili Salongi “Meite mehed, mamma tütred”, Ullo Toomi “Kosjatants”, Ülo Luha “Tantsime aissa!”). Tänavuse tantsupeo üldjuht, Kärla rahvamaja juhataja ja kauaaegne rahvatantsujuht Virge Varilepp õpetas “Kosjatantsu”, “Raksi Jaaku” ja “Kuo tu tetsut”, Aili Salong “Meite mehi ja mamma tütreid” ning Kalle Kadarik “Autojuhtide polkat” ja “Tantsime aissat!”.

Päeva teise poole sisustas kontsert, kus tantsurühmad kandsid ette vabalt valitud tantsu, mida kodus oli harjutatud ja mis ei pidanud olema traditsiooniline eesti rahvatants. Ulvi Põllu sõnutsi sai näha väga põnevaid numbreid. Segarühm Keeris esitas näiteks vaimuka võimlemiskava, Taritu Lender tõi publiku ette mustlastantsu sugemetega tantsunumbri ja Piiprellidel oli äge treeningkava.

Õhtu jätkus simmaniga ja tantsude vaheajal vastati rahvatantsuteemalistele viktoriiniküsimustele, mis oli kokku seadnud Taritu Lenderi rühmavanem Toivo Prostang. Viktoriini võitis Kärla Tõmba Jüri, teiseks tuli Keeris ja kolmandaks Lümanda Rummaja. Virge Varilepp oli ette valmistanud vahva lauluteemalise võistluse. “Nii et peab ütlema, et rahvatantsija laulab ka päris kenasti,” naeris Ulvi Põld.

Tantsupäeval osales seitse rühma: Taritu Lender (juhendaja Aili Salong), Lümanda Rummaja (Ulvi Põld), Kärla Tõmba Jüri (Virge Varilepp), Kuressaare Piiprellid (Eena Mark), Salme Varbarõõm (Merle Sillavee), Kuressaare Keeris (Kalle Kadarik) ja Leisi Leisberg (Anne Keerd). Kohal olid ka kahe puuduva, Muhu ja Valjala segarühma juhendajad Anneli Tamm ja Mari Soots. Traditsiooniline segarahvatantsurühmade žanripäev toimus juba üheteistkümnendat korda.

Saare maakonna tantsupidu Ajalõim toimub 13. juunil Kuressaare linnastaadionil. Peole on registreerunud 860 tantsijat ja võimlejat. Peo korraldab Saaremaa rahvakultuuriselts, üldjuht on Virge Varilepp ja assistendid Eena Mark ja Reet Sillavee. Nõu ja jõuga on abiks ka Ülo Luht. Lisaks oma maakonna tantsurühmadele on tulemas külalised Läänemaalt, Põlvamaalt ja Tallinnast.

Tornimäe segarühma esindas rühma tantsija Helen Kuleša.

Print Friendly, PDF & Email