Saaremaa Teater teeb suveks vabaõhulavastuse (3)

Sel suvel näeb Viki külas Mihkli talumuuseumis Saaremaa Teatri (endine Saaremaa rahvateater) vabaõhulavastust, Hugo Raudsepa “Vedelvorsti”.

Esimesed proovid juba käivad. Saaremaa Teatri MTÜ juhatuse esimehe Elli Tänavotsa sõnul räägib lavastus pärandusest ja taluelust. «Tegelikult on see lugu ühest talust, kus range ema on üles kasvatanud ühe hirmus laisa poja,” avas Tänavots veidi tüki sisu.

Loosse on segatud veel vöörmündri tütar, vallaslaps ja pärandus. Tegevusaeg on 20. sajandi kolmas aastakümme.

Tänavots ütles, et “Vedelvorstis” osalevad lisaks kaheksale tegelasele pillimees, rahvatantsijad ja päris taluloomad. Lõbusa tüki toob lavale Väino Uibo.

Etendused algavad tõenäoliselt juunikuust. “Vikil on plaanis esialgu kaks korda nädalas mängida ja ühe etenduse mängime ka Muhus,» rääkis Tänavots.

Ta lisas, et plaanis on minna ka Hiiumaale kohvikutepäevale, kuid õiget talu ei ole veel jõutud välja valida. “Seda peab mängima ikkagi talus,” selgitas Tänavots.

Saaremaa Teater jätkab ka juba mängukavas olevate lavastuste – “Millal küll Kalev koju jõuab?” ja “Jänes Lontkõrv” – mängimist. Lisaks on plaanis osaleda nii Provintsiteatripäeval kui ka harrastusteatrite päeval. “Tegevust on küllaga,” märkis Elli Tänavots.

Selle aasta lõpus või uue aasta alguses on tulemas veel üks uuslavastus, ent sellest on Tänavotsa sõnul veel vara rääkida.

Print Friendly, PDF & Email