Saaremaa naiskodukaitse esinaiseks sai Mare Kirr

AMETIT ÜLE ANDES: Viimased kolm aastat naiskodukaitse Saaremaa ringkonda juhtinud Raili Nõgu kinnitab uuele esinaisele Mare Kirrile esinaise ametitunnuse – õlaräti. Foto: Mare Kirr

AMETIT ÜLE ANDES: Viimased kolm aastat naiskodukaitse Saaremaa ringkonda juhtinud Raili Nõgu kinnitab uuele esinaisele Mare Kirrile esinaise ametitunnuse – õlaräti. Foto: Mare Kirr

Pühapäeval valiti Saaremaa naiskodukaitse aasta suurimal töökoosolekul, ringkonnakogul ühehäälselt esinaiseks Mare Kirr.

“Mare kasuks rääkis kindlasti tema kogemus juhtival kohal nii kiirabis kui ka akadeemilise jaoskonna aseesinaisena,” ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instuktor Piret Paomees, lisades, et peale selle on Mare naiskodukaitse esmaabiinstruktor ja malevas meditsiini eest vastutaja.

Küsimusele, millised on ringkonna ootused uuele esinaisele, vastas Piret Paomees Mare Kirri oma sooviga, et ringkonna ühtsustunne kasvaks ja et teataks rohkem nendest naistest, kellega külg külje kõrval toimetatakse. Samuti oodatakse uuelt esinaiselt lisaks vanade traditsioonide jätkamisele ka uute tekitamist. “Ehk siis ikka vapralt edasi liikumist,” võttis Paomees jutu kokku. Mare Kirr kuulub naiskodukaitsesse 1998. aasta sügisest.

Viimased kolm aastat naiskodukaitse Saaremaa ringkonda juhtinud Raili Nõgu ütles, et need aastad on olnud sisutihedad. “Selle töö juures on hästi oluline koostöö,” tähendas Nõgu, lisades, et kõige rõõmustavam esinaise ameti juures oligi see, kui naised tulid ideedega kaasa ja olid toetavad.

Samuti tegi Nõgu sõnul heameelt see, et suudeti jätkata aasta ema ja aasta isa valimistega, kuhu aasta-aastalt on esitatud aina rohkem kandidaate. Taas läks edukalt ka sokikampaania, enamik sokke toodi väljastpoolt naiskodukaitse organisatsiooni. “Nii et on olnud väga palju meeldivat,” sõnas Nõgu.

Ainus, mida kippus nappima, oli aeg. See oli ka ainus, mis nii suure organisatsiooni juhtimise oma põhitöö (Tornimäe kooli juhtimine – toim) kõrvalt raskemaks muutis.

Naiskodukaitse uueks aseesinaiseks valiti Anneli Pitka asemel Eve Tuisk Pihtla jaoskonnast ja uueks juhatuse liikmeks Ülle Sülla asemele Taimi Kiissa Kuressaare jaoskonnast. Juhatuses jätkavad Ellen Kask akadeemilisest jaoskonnast ja Kaile Koppel Pihtla jaoskonnast.

Ringkonnakogul osales 26 hääleõiguslikku naiskodukaitsjat ja kaks külalist.

Print Friendly, PDF & Email