Vahva ja Leedri küla elanikud teega kimpus (7)

Vahva küla elanikud kaebasid Lääne-Saare vallavalitsusele sõidutee nigela olukorra üle, mis tekitab probleeme ka postiljonile.

Pöördumises, millele kirjutas alla seitse külaelanikku, seisab, et tee on tänavuse talvega muutunud mittesõidetavaks. Vallavalitsusel palutakse olukorra parandamiseks midagi ette võtta ja lisatakse: “Elanikel ei ole varsti võimalik liikuda ja ka postiljon hakkab keelduma posti vedamast.”

Vahva küla asukate pöördumisele on toetust avaldanud ka Leedri küla selts. Nemad märgivad, et teelõik kulgeb suures osas läbi Leedri küla ning on juba mitu aastat olnud suur probleem. “Ebasobiva kattematerjali tõttu on tee enamiku osa aastast väga raskesti läbitav,” tõdetakse toetusavalduses ja lisatakse: “Samas on tegemist küllaltki aktiivses kasutuses oleva lõiguga.” Viidatakse, et tee ühendab Lümanda küla ja Atla piirkonda ning sellele, et viimastel aastatel on kahte külasse kolinud mitu uut perekonda.

Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno tõdes, et külmavaene talv on teede lagunemisele kaasa aidanud. Ta lubas, et kui teed ära kuivavad, algab ka nende korrastamine.

“Kapitaalsemate remonttööde puhul on kokku lepitud, et objektide pingerea paneb paika vallavolikogu külaelukomisjon ja esitab volikogule kinnitamiseks,» märkis Tinno.

Eesti Posti Saaremaa kandekeskuse juhataja Margit Tammeleht ütles Saarte Häälele, et postiljon on postifirmat Vahva küla tee kehvast olukorrast teavitanud. “Ta oli väga mures, et lõhub ettevõtte masinat,” lisas Tammeleht.

Postiveoga on probleeme ka Kuusnõmme, Karala, Praakli ja Kellamäe külas. “Karala teed hiljuti küll parandati, kuid metsaveomasinad on selle taas ära lõhkunud,” märkis Tammeleht, mainides, et ka Pöide valla Muraja külas on üks teelõik väga halvas seisus.

Tammelehe sõnul kurdavad postifirmale kehvade teede üle lisaks postiljonidele ka külaelanikud. “Väga levinud on arusaam, et kui posti esindaja pöördub vallavalitsuse poole, on tulemus palju tõhusam,” selgitas Tammeleht.

Ta lisas, et omavalitsustega on vajaduse korral ka ühendust võetud ja on olnud positiivse lahendusega juhtumeid, kus on kiiresti reageeritud ja tee korda tehtud.

Päris viimata on post teede kehva olukorra tõttu jäänud Tammelehe sõnul vaid paaril korral. “Teine lugu on ootamatult saabunud talvega, siis juhtub küll, et me ei jõuagi lahtilükkamata teede tõttu kliendini,” nentis Tammeleht.

Kuigi postiljonidel on kehvade teeoludega probleeme olnud ka varasematel aastatel, tõdes Margit Tammeleht, et sel aastal on olukord lumevaese talve tõttu halvem kui muidu.

Print Friendly, PDF & Email