Kudjapel toimetasid vargad (3)

Facebook kubises eile üleskutsetest jagada infot vargustelainest Kudjape küla Auriga keskuse poolses osas.

“Saaremaal liigub kamp vargaid, kes murravad sisse inimeste kodudesse ja kõrvalhoonetesse. Eriliseks maiuspalaks peavad nad ehitusjärgus maju, kuid halastamatult valitakse ka kõrvalhooneid ja autosid,” teatas üks kannatanu.

Näiteks murdsid vargad hommikul kella 5–5.30 vahel Loo tänava garaaži. Samal ööl käidi sees ka kõrval asuval Männi tänaval. Mõni aeg tagasi tegutsesid vargad Vaiveres.

Politsei pressiesindaja Kaja Grak kinnitas, et eile pärastlõunase seisuga anti teada viiest Kudjapel ööl vastu kolmapäeva aset leidnud juhtumist.

“Politseile teadaolevalt on sees käidud ehitusjärgus majas, eraisiku garaažis, kahe asutuse hoones ning lukustamata autost varastati rahakotist raha,” loetles pressiesindaja.

Saarte Hääle andmetel toimus äpardunud varguskatse ka eelmisel neljapäeval. Lääne-Saare valla Viira külas ärkas majaperemees kella nelja ajal hommikul koera haukumise peale. Oma üllatuseks märkas ta aknast välja vaadates õues taskulambi valgel toimetavat inimkuju. Peremees võttis igaks juhuks ahjuroobi ligi ja läks õue. Peremeest märgates pani tundmatu meesterahvas jooksu.

Lukustamata tööriistakuuris olid kasti laotud juba aku-trell ja elektrisaag. Mõni aeg hiljem sõitis mööda teed Kuressaare poole sõiduauto. Pimedas ei õnnestunud selle marki ja numbrit näha, kuid majaperemehe arvates võis tegu olla tööriistavarga kaasosalisega. Pärast juhtunut rääkis talle naabrinaine, et eelmisel päeval oli tema akna alt mingi mees mööda läinud. Kuna keegi tuppa ei tulnud, unustas ta juhtunu. Varguskatsest kuuldes arvas ta aga, et tegu võis olla varaste luurajaga.

Print Friendly, PDF & Email