Saaremäel loobus ootamatult ametist (16)

Foto: Sander Ilvest

Foto: Sander Ilvest

Saaremaa tarbijate ühistu (STÜ) juhatuse liige Tiit Saaremäel (fotol vasakul) otsustas ametist loobuda. Saaremäel tõdes, et soovib puhata, kuid lahkumise tagamaid ta täpsemalt ei avanud.

STÜs töötas Saaremäel 27 aastat. «Inimesel saab vahel lihtsalt kõigist asjadest küllalt ja ta läheb ära. Mõtleb, et äkki hakkab midagi muud tegema, eks mul ole samamoodi,” ütles Saaremäel Saarte Häälele.

Saaremäel kinnitas, et lahkumisotsuse tegi ta ise: “Praegu on nii, et see on minu otsus ja edasikaebamisele ei kuulu.” Saaremäel lisas, et on lahkumist kaalunud varemgi.

“Ma ei oska praegu veel midagi öelda, vaatame, mis elu toob,” lausus Saaremäel oma edasiste plaanide kohta. Ta märkis siiski, et hakkab midagi kindlasti tegema.

“Kõigepealt puhkan natuke ja siis vaatan, mis ma tegema hakkan. Midagi tuleb teha, sest elu tahab ju elamist,” rääkis Saaremäel ja lisas: “Ma tänan saare rahvast, et nad on Saaremaa tarbijate ühistu kauplustest kaupa ostnud ja sellega ka minu tööd hinnanud.”

STÜ nõukogu esimees Rein Sepp ütles Saarte Häälele, et nõukogu jaoks tuli Tiit Saaremäeli lahkumisotsus üsna ootamatult.

“Ta avaldas soovi ja nõukogu rahuldas selle,” kinnitas Sepp. Ta lisas, et iga inimene on omaette isiksus ja igaühel on oma arvamused.

“Küllap tundus talle siis mingil hetkel, et mõistlik on lahkuda, ja ta lahkus.” Erilisi nii-öelda tagamaid Tiit Saaremäeli lahkumise taga Sepa sõnul pole.

Sepp märkis, et STÜ-l on juhatuses kolm liiget olemas ja seega on ettevõte täiesti teovõimeline. Juhatuse uue liikme otsimisega Sepa sõnul praegu ei kiirustata: “Hetkel me nende teemadega ei kiirusta ja vaatame rahulikult edasi.”

Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimehelt Peeter Kilumetsalt Saarte Häälel eile kommentaari saada ei õnnestunud. Lisaks Kilumetsale on STÜ juhatuses inforegistri andmetel Sirje Saun ja Iia Mölder.

STÜ 2013. aasta majandusaruande järgi oli ettevõtte netokäive 37 397 320 eurot ja kasum 1 078 603 eurot, aasta jooksul võeti arvele investeeringuid 679 400 euro eest, investeeriti kaupluste külmatehnikasse, renoveeriti ja laiendati Aste kauplust, lõpetati kondiitri-kulinaariatsehhi laiendus ning parendati Mustjala ning Salme kauplusi.

Töötajate arv oli 2013. aasta lõpul 376, neile maksti aasta jooksul töötasu, lisatasusid, puhkustasusid ja erisoodustusi 2 850 357 eurot. Keskmiseks brutosissetulekuks tegi see kuus 631 eurot.

Print Friendly, PDF & Email