Kinnisvara hooldajatele pakub konkurentsi Compakt Haldus

TEGUSAD: Lisaks kinnisvara vahendamisele pakutakse ka haldusteenust. Compakt Kinnisvara Kuressaare kontoris jäid pildile (vasakult) Eduard Ehala ja maaklerid Liis Õispuu ning Allar Sepp. Foto: Tambet Allik

TEGUSAD: Lisaks kinnisvara vahendamisele pakutakse ka haldusteenust. Compakt Kinnisvara Kuressaare kontoris jäid pildile (vasakult) Eduard Ehala ja maaklerid Liis Õispuu ning Allar Sepp. Foto: Tambet Allik

Saaremaal tegutsev Compakt Haldus korraldab järgmisel neljapäeval Kuressaares infopäeva, kus tutvustab kõigile huvilistele, kuidas ja kellele nad haldus- ja hooldusteenuseid pakkuma asuvad.

Eduard Ehala Compakt Haldusest selgitas Saarte Häälele, et kortermajades, kus on enam kui kaks korterit, on korteriomanikel vaja tegutseda ühiselt, et hoida korras nende ühist vara – vundamendist kuni katuseni.

Seda saavad nad ühe võimalusena teha ise, kuid teine võimalus on seda kõike lasta teha nendel, kes vastavaid teenuseid pakuvad. „Üldjuhul on levinud, et mida rohkem on majas korteriomanikke, seda enam palgatakse keegi spetsialist, kes võtab kinnisvara korrashoiu eest vastutuse endale,“ tõdes Ehala. „Siinkohal tulemegi mängu meie ehk Compakt Haldus OÜ.“

Kinnisvara korrashoid jaguneb tinglikult kahte komplekstegevuste gruppi: haldamine ja hooldamine. Esimese grupi alla kuuluvad kinnisvara haldus, omanikukohustustega tegelemine, tarbimisteenuste tagamine ning tugiteenused.

Hooldamine puudutab aga ehitiste ja tehnosüsteemide tehnilist hooldust, heakorratöid ja ehitus- ning remonditöid.

Sellest lähtudes võib Eduard Ehala sõnutsi kindlalt väita, et hea halduri üheks oluliseks eelduseks on suhtlemisoskus ning seda nii sõnumi edastajana kui ka vastuvõtjana. „Hea intuitsiooniga ja paindliku suhtlemisoskustega haldur suudab tihtipeale leida lahendused esmapilgul lahendamatuna näivatele ülesannetele ja olukordadele,“ kinnitas ta.

Oma teenuste pakkumisel lähtuvad Compakt Haldus töötajad muuhulgas põhimõtetest teha ära, mida on lubatud või mis on tellijaga kokku lepitud ning otsida tuleb lahendusi, kuidas saab, mitte põhjuseid, miks ei saa.

Infopäeval, mis tuleval neljapäeval Saaremaa ühisgümnaasiumis toimub, tutvustabki ettevõte kõiki teenuseid, mida nad kinnisvaraomanikele pakkuma hakkavad.

Seni on Kuressaares pakkunud kinnisvara haldus-ja hooldusteenust näiteks Kuressaare Elamute Hooldus OÜ ja ISS. Compakt Haldus on ettevõte, mis tegeleb kinnisvara arendamise, vahendamise, varahalduse, haldamise, hooldamise ning nõustamisega ja kuulub muuhulgas kontserni Tuule Grupp.

Pikemalt saab Compakt Halduse uuest teenusest ja sellest, mida ning kellele täpsemalt pakutakse, lugeda juba tuleval nädalal Saarte Hääle vahel ilmuvast Oma Kodust.

Print Friendly, PDF & Email