Kahtla kool jätkab kohalike soovil põhikoolina (9)

Vaatamata õpilaste nappusele jätkab Laimjala vallas asuv Kahtla lasteaed-põhikool, nagu Kihelkonna koolgi, tööd üheksaklassilisena.

“Selline on meie kogukonna seisukoht,” ütles Laimjala vallavolikogu esimees Aarne Lember.

“Saagu, mis saab, praegu jätkame üheksa klassiga, lootuses, et elu maal läheb edasi. Enne tuleva aasta veebruari me muudatusi ei tee.”

Lemberi sõnul on juttu olnud ka kuueklassilisest koolist, ent see variant toetust ei leidnud.

Sel õppeaastal kuulub Kahtla kooli nimekirja 37 last. 1. klassis käib neli, nii 2., 3. kui ka 4. klassis kuus, 6. klassis neli ning 7. ja 8. klassis kummaski viis õpilast. Kui mullu kevadel lõpetas Kahtla kooli viis õpilast, siis sel õppeaastal on üheksandikke vaid üks.

Liitklassidena tegutsevad 1. ja 3. klass, 2. ja 4. klass, 6. ja 7. klass ning 8. ja 9. klass.

Lasteaias käib 20 mudilast. “Kuna üks pere kolib meilt linna, läheb sügisel esimesse klassi ainult kaks last,” tõdes Lember.

Õpetajaid on koolis praegu 12. “Seni on vald kooli ülalpidamisega hakkama saanud,” rääkis Lember. “Ja selle nimel, et elu maal edasi kestaks, tuleb kulutusi teha.”

Möödunud nädalal tegi Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno vallalehes Põhjatäht Kihelkonna vallale ettepaneku tuua Kihelkonna valla lapsed Kärla ja Lümanda kooli ning teha koostööd ühise hooldekodu rajamiseks Kihelkonna vallas.

“Tegemist on ideega ja diskussiooni tekitamise ettepanekuga,” kommenteeris Tinno oma ettepanekut Saarte Häälele. “Kui Kihelkonna vald leiab, et idee väärib kaalumist, küll siis arutatakse teemat edasi. Kui nende arust idee ei kanna, siis see sumbub ära.”

Tinno sõnul on praegu küsimus pigem selles, et iga vald üritab oma probleeme ise lahendada, kuid võimekus jätab soovida.

“Nii lugesin ka Kihelkonna valla kohta lehest, et nad soovivad hooldekodu laiendada, kuid raha pole isegi projekteerimiseks,” viitas ta.

“Seega, iga idee vajab küpsemiseks aega ja kui see aeg on käes, siis tehakse konkreetsed ettepanekud ja minnakse asjaga süvitsi.”

Laimjala volikogu esimees Aarne Lember arvas, et kui sarnane ettepanek – õpilased ühishooldekodu vastu – oleks tehtud Laimjala vallale, olnuks vastus kindel ei.

Kihelkonna koolis käib sel õppeaastal 23 last, neist kuus 9. klassis. Kihelkonna lasteaias tegutseb üks liitrühm 11 lapsega, ent Saarte Häälega vestelnud vallaelanike sõnul ei lähe sügisel sealse kooli esimesse klassi ühtegi mudilast. Seega jääks pärast üheksandike lõpetamist lapsi kooli alles 17. Õpetajaid on Kihelkonna koolis 11.

Print Friendly, PDF & Email