SÜM sai reisiks kopsaka toetuse

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas “Eesti kultuur maailmas” 2015. aasta esimesse taotlusvooru laekunud projektide toetused kogusummas 431 921 eurot.

Toetuse sai 55 projekti, 10 000 eurot leiti ka Saare maakonna esinduskoori, Saaremaa meeskoori SÜM suviseks kontsertreisiks Kanadasse.

Nimelt osaleb SÜM ülesastumistega 5.–9. augustini Kanadas toimuvatel Lääneranniku Eesti päevadel. Pärast sealseid esinemisi on plaanitud sõita ka Torontosse külla sealsele eesti kogukonnale ja vaikselt on mõtiskletud ka ühiskontserdist Toronto eesti meeskooriga.

SÜM-i juhatuse esimees Asko Berens ütles Saarte Häälele, et 10 000 eurot on selline summa, mida neil oli minimaalselt vaja, et see reis kindlasti toimuks. See tähendab aga, et koori töö ei ole kontsertreisiks valmistumisel veel lõppenud. Kindlasti tuleb leida lisarahastus.

“See “minimaalne” tähendab seda, et nüüd on kindel – lisaraha saades saab meeskoor Kanadasse lennata küll,” nentis Berens. Kui SÜM kultuuriministeeriumilt seda 10 000 eurot poleks saanud, oleks ülejäänud lisatoetused valdadelt, linnalt ja mujalt olnud ilmselt lihtsalt liialt väikesed, et kogu vajaminev summa kokku saada.

Kui ministeeriumilt tulnuks toetuse osas eitav vastus, olnuks Berensi sõnul edasine väga lihtne – SÜM poleks tõenäoliselt saanud kontsertreisile minna. “Nüüd, kus jaatav otsus on tulnud, on olukord selles mõttes “raske”, et peame hakkama tõsiselt n-ö taga ajama ülejäänud vajaminevat raha,” muigas ta.

Seekord laekus ministeeriumile mainitud taotlusvooru rekordarv taotlusi – 122, mida on peaaegu kolmandiku võrra rohkem kui eelmisel aastal. Suurima toetuse sai sellest taotlusvoorust Eesti Rahvusmeeskoor (RAM), kellele komisjon otsustas eraldada 50 000 eurot samuti kontsertreisiks Kanadasse.

Print Friendly, PDF & Email