Kurisoo asemel saab abilinnapeaks Mäeker (32)

TERE TULEMAST: Linnavolikogu juht, IRL-i liider Toomas Takkis kätlemas Mart Mäekeriga, kellele IRL tegi ettepaneku asuda tööle Kuressaare abilinnapeana. Foto: Sander Ilvest/ arhiiv

TERE TULEMAST: Linnavolikogu juht, IRL-i liider Toomas Takkis kätlemas Mart Mäekeriga, kellele IRL tegi ettepaneku asuda tööle Kuressaare abilinnapeana. Foto: Sander Ilvest/ arhiiv

Taavi Kurisoo asemel Kuressaare abilinnapeaks saades peatab Mart Mäeker oma liikmelisuse Keskerakonnas.

Eile teatati Saare maavalitsusest, et loodavale ühinemiskoordinaatori ametikohale kinnitati senine abilinnapea Taavi Kurisoo (IRL), kes valiti välja kuue kandidaadi hulgast.

Kurisoo lahkumine abilinnapea kohalt andis kinnituse spekulatsioonile, et IRL on teinud ettepaneku uueks abilinnapeaks hakata keskerakondlasest linnavolinikule Mart Mäekerile. Kui seni on see olnud vaid jutu tasandil ja seda ei kinnitatud, siis eile kinnitas seda esmalt Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht Jaanus Karilaid.

“Mardile on tõesti selline väärikas ettepanek tehtud ja ta on oma nõusoleku andnud uue loodava meeskonnaga ühineda,” ütles ta.

Kui Saarte Hääl palus Karilaiul kommenteerida asjaolu, et siis on Keskerakond Kuressaares ju võimul, vastas Karilaid üksnes, et eelkõige võidab linn.

Mõned tunnid hiljem saabunud IRL-i pressiteade selgitas ka Karilaiu tagasihoidlikkust. Nimelt teatatakse IRL-i Kuressaare osakonna juhi Virge Piheli pressiteates, et Mäeker peatab oma kuuluvuse Keskerakonda.

Mart Mäeker ise ütles, et erakondliku kuuluvuse peatamine oli IRL-i tingimus. “Mina aktsepteerisin seda, ei näe selles midagi imelikku,” sõnas ta.

Endine Leisi vallavanem ja Saaremaa omavalitsuste liidu juht Mart Mäeker märkis, et läheks linnavalitsusse tegema tööd, mitte poliitikat.

“Oleksin apoliitiline,” kinnitas ta, lisades, et Keskerakonnal oma ühe kohaga Kuressaare volikogus reaalset poliitilist võimu ju pole. Juhul, kui linnavolikogu Mäekeri ametisse nimetab, asendab teda volikogus Rein Sepp.

Mäekeri sõnul võttis ta pakkumise vastu, kuna see oli huvitav. Kuigi Mäekeril oleks oma kinnitusel olnud töökoht ka Tallinnas MTÜ Keskkonnateenused tegevjuhina, siis Kuressaare töö tundus talle huvitavam.

Virge Pihel märkis, et IRL peab oluliseks laiapõhjalist linnajuhtimist. “Sügisel 2013 pakuti selleks üht valitsuse liikme kohta Reformierakonnale, millest nad küll loobusid,” kirjutas ta pressiteates. “Samuti on IRL-i jaoks linnavalitsuse liikme puhul tähtis eelkõige tema pädevus, oskused ja teadmised ning praegune kogemus linnavalitsuse liikme Tiia Leppikuga on näidanud, et see põhimõte on ennast igati õigustanud.”

Opositsiooniline Reformierakond ei ole Mart Mäekeri võimaliku minekuga linnavalitsusse eriti rahul. “Masendav poliitkultuur siin Kuressaares – kohtade ostmisega tegelegu ikka suuremad linnad, siia see ei sobi,” ütles volikogus opositsioonis oleva Reformierakonna liige Jüri Kuusk.

Linnavolikogu erakorraline istung peaks toimuma 16. märtsil, kus linnapea Hannes Hanso teatab ametist lahkumisest. Linnavolikogu heakskiidu saamise korral kolib tema kabinetti abilinnapea Madis Kallas.

Kallase sõnul on tema asendaja ehk sotsiaalala abilinnapea otsimised olnud edukad ja juba lähipäevil loodetakse kandidaati volikogu fraktsioonile tutvustada.

Print Friendly, PDF & Email