Ettevõtlik Aste koolipere

Teades, et Aste põhikooli üks õppesuundi on ettevõtlus, ei pane kindlasti imestama ka tõik, et aasta alguses toimub seal ettevõtluskuu. Ettevõtluskuu ja seda lõpetav ettevõtluskonverents saavad teoks juba kolmandat aastat.

Selles kuus külastavad klassid kohalikke ettevõtteid ning saavad kuulda nii firmade tegutsemise teoreetilisi tarkusi kui ka näha kohapeal tehtavat ja edu toovat tööd.

Kooli direktori Ulvi Valge sõnul on ettevõtluskuu väike traditsioon, mille õpilased on hästi vastu võtnud ning mis avardab laste silmaringi.

Sel aastal külastatud ettevõtted (mõne juures ka õpilaste väljatoodud faktid):
1. klass – Sarapiku lambatalu;
2. klass – J. R. Pizza ja Burger ning Ionix System OÜ;
3. klass – Kivi CB Treading OÜ, mis asub kohe kooli lähedal ja kus tehakse ainult looduskivist tooteid;
4. klass – aasta ettevõte OÜ Sandla Puit;
6. klass – Karja Pagariäri, kus kõik tooted valmistatakse käsitsi ja kokku on tooteid üle 100 nimetuse;
7. ja 8. klass – Georg Ots Spa Hotel, kus tutvuti personalitöö ning puhkamis- ja ravivõimalustega;
9. klass – Trelleborg Industrial Products OÜ Estonia OÜ, kus saadi teada, et Trelleborg on linn Lõuna-Rootsis ning et maailmas on sellenimelisi ettevõtteid üle 120.

Ettevõtluskonverentsi peeti koos Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamisega 23. veebruaril ja seal tutvustasid kõik klassid oma kuu jooksul omandatud tarkusi.

Samuti toimus just ettevõtluskuu ajal Saaremaa Päikese konkurss, kus Aste kooli õpilased edukalt osalesid. Kuna ettevõtlus on üks kooli ainetundidest, ei lõpe selle teema käsitlemine kindlasti teemakuu lõpuga.

Merle Simmer
noorsootöötaja

Print Friendly, PDF & Email