Tamme nimel jooksnud võeti vääriliselt vastu

LÕPUÜRITUSEL: Tammeaktsiooni lõpetamisel, vasakult Lisell Reinmets, Heiki Hanso ja Orissaare noortekeskuse juhataja Marian Vaga. Foto: Tõnu Reinmets

LÕPUÜRITUSEL: Tammeaktsiooni lõpetamisel, vasakult Lisell Reinmets, Heiki Hanso ja Orissaare noortekeskuse juhataja Marian Vaga. Foto: Tõnu Reinmets

Laupäeval kella 13 paiku jõudsid Orissaare staadionile Orissaare tamme Euroopa aasta puu konkursile esitanud ning selle nimel Tallinnast Orissaarde jooksu algatanud ja esimesel päeval liigesed paiste jooksnud Heiki Hanso.

Koos temaga tulid tammega staadioni maketti Kasarist Virtsuni vedanud spordimees Urmo Talistu ja laupäeval jooksu Virtsust Orissaarde jätkanud August Tillo. Lõpuspurt tehti kolmekesi koos ja selleks puhuks olid orissaarlased meestele organiseerinud väärika vastuvõtu.

Jooksjad saabusid politseieskordi ja puhkpillitörtsude saatel. Staadionile jõudmiseks jooksid nad läbi võidulindi, seal anti neile üle kuivatatud tammepuust aukirjad, tänukiri jm. Andre Kuntsel luges ette Mae Nõu tehtud oodi Heiki Hansole ja tammele, Orissaare noortekeskuse juhataja Marian Vaga andis üle lindid ning kõigil kohalolijail oli võimalus jooksjate kätt suruda.

“On ülimalt hea meel, et arboristide koda eesotsas Heiki Hansoga esitas Orissaare staadionitamme Euroopa aasta puu konkursile,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal Saarte Häälele. “Olgem ausad, ega siis tammepuu keset staadioni tavapäraselt sobi. Ent Orissaares oli ajaliselt enne tamm ja alles siis tuli staadion. Ja koos on nad ikka päris kenad.”

Heiki tegevus on Runthali sõnul tamme kindlasti oluliselt propageerinud. “Kui üks turist keerab juba väinatammilt Orissaare poole, et seda kena tamme vaadata, on see võit nii Orissaarele kui ka Saaremaale,” rääkis Runthal, viidates, et see on kasulik nii toitlustuskohtadele kui ka kaubandusele.

Orissaare vallavalitsus otsustas vabariigi aastapäeva puhul anda Heiki Hansole tänukirja Maasi maalinna talgute toetamise ja Orissaare tamme Euroopa aasta puu konkursile esitamise eest. Valla tänukiri anti Heikile üle koos purgi tänumeega laupäeval. Vallavanem rõõmustas, et jooksjate vastuvõtt oli huvitavalt korraldatud ning see kõik tekitas sellise mõnusa ja sooja tunde.

“Nii armast vastuvõttu poleks ma elus oodanud,” ütles Heiki Hanso Saarte Häälele. Eriti meeldejääv oli politseieskort. Politseinikud olid just Sadama körtsis lõunapausi pidamas ning jätsid jooksumeeste vastuvõtu ühe korraldaja Reine Väli märguande peale oma lõuna pooleli ja asusid jooksjaid saatma.

Orissaare sildi juures liitusid nendega mitmed fännid. Korraldajate erilised tänusõnad kuuluvadki tol päeval tööl olnud ja kiirelt reageerinud politseinikele Tarmo Vahterile ja Ivika Tamburile.

Euroopa aasta puu 2015 konkursi tulemused selguvad neljapäeval, 5. märtsil.

Print Friendly, PDF & Email