Taavi Teevet kuulub Eesti paremate kuldsuude hulka

taavi teevetOrissaare gümnaasiumi õpilane Taavi Teevet (fotol) pälvis vabariiklikul gümnaasiumiõpilaste kõnevõistlusel “Kuldsuud Põltsamaal 2015” kolmanda koha.

Põltsamaa ühisgümnaasiumis peetud konkursil osalenud 16 gümnasistil tuli esimeses voorus ette kanda 5–7 minuti pikkune kõne kodus ettevalmistatud teemal.

Taavi esitas sama kõne, millega ta võitis maakondliku kõnevõistluse grand prix’ –”Sõnavabaduse olulisusest 21. sajandi teises kümnes”.

Teises voorus pidid võistlejad koostama ja esitama lühikõne. Selleks tuli gümnasistidel valida žürii pakutud teemade seast: “Ärge küsige, mida riik saab teha teie jaoks, vaid küsige, mida teie saate teha oma riigi jaoks”, “Kas eesti keel või eesti meel?” ja “Tee mäkke ja mäest alla on üks ja seesama tee”.

“Mina valisin esimese teema, John F. Kennedy tsitaadi,” ütles Taavi Saarte Häälele. “Kirjutasin oma mõtteid ja seostasin neid 97-aastase Eesti Vabariigiga.”

Võistlejaid hindas žürii koosseisus: avaliku esinemise koolitaja Härmo Saarm, haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna asejuhataja Riina Koolmeister, Kuldsuu 2014 Triinu Bergmann ja emakeeleõpetaja Krista Kõrgesaar.

Taavi Teeveti hinnangul oli kõnevõistluse tase kõrge. “Võib-olla küll väikeste kõikumistega, aga ikkagi tugev,” leidis ta.

Taavi sõnul on kõnevõistlustel osalemine andnud talle “vähemasti kolm head raamatut auhinnana, paar sooja käepigistust, aga muidugi ka värskendava kogemuse kiiresti mõtlemise, arutlemise, kirjutamise, loomise osas”.

Print Friendly, PDF & Email