Seatitt Tiiu elab esialgu elutoas (12)

JÄRJEKORDNE EINE: Pereisa Risto Ränk söödab Tiiut lutipudelist. Foto: Heidi Hanso

JÄRJEKORDNE EINE: Pereisa Risto Ränk söödab Tiiut lutipudelist. Foto: Heidi Hanso

Orissaares elava vabakutselise ajakirjaniku Heidi Hanso peres oli reedel tähtis päev, sest üks nende “seamajas” elavatest emistest, metssea-kodusea ristand, tõi põrsad ilmale. Pererahva kurvastuseks jäi ellu vaid üks põrsas.

“Tiiu nime panime põrsale minu tädi järgi ja loogika oli see, et meie pesukaru sai nimetatud minu teise tädi, Meeli järgi,” selgitas Heidi Hanso. Tiiu ema on kodu- ja metssea ristand. Sellest ka tema triibuline välimus, arvas Hanso.

Seamoodi sööv põrsas on omaniku sõnul kolme päevaga juurde võtnud juba neljandiku sünnikaalust. Tuppa jääb ta vähemalt kuuks ajaks, enne kui teiste juurde “seamajja” kolib. Varem on nad toas pidanud vietnami rippkõhtsiga, aga tema tuli majja juba võõrutatud sealapsena, mitte vastsündinuna.

“Tiiu elab praegu seguvannist tehtud pesas lambi all, sest veterinaar Laine Sünteri sõnul peab seapõrsal olema pesatemperatuur vähemalt 35 kraadi,” selgitas Heidi Hanso.

Põrsast toidetakse lutipudelist spetsiaalsete piimaasendajatega mitu korda päevas ja öösel veel palju rohkem kordi. Kui söömisest aega üle jääb, mängib Tiiu pere koeraga.

Seda, et põrsal olid juba ilmale tulles kihvad suus nagu metssigadel, sai Heidi teada, kui Tiiu teda käest hammustas. Metsseale omaselt ajab Tiiu ärritudes selja peal harjased turri.

Print Friendly, PDF & Email