Saarekoll möllas taas Saaremaa metsas ja karjäärides (FOTOD) (1)

VÕTAVAD MÕÕTU: Ühele pildile jäid klassis TR-3 võistelnud Mudarakett (sõitjad Rene Derrik, Priit Kasesalu) ja TR-1 klassis võistelnud Saarlased (Rait Mändla ja Rauno Lahi). Foto: Olari Kolk

VÕTAVAD MÕÕTU: Ühele pildile jäid klassis TR-3 võistelnud Mudarakett (sõitjad Rene Derrik, Priit Kasesalu) ja TR-1 klassis võistelnud Saarlased (Rait Mändla ja Rauno Lahi). Foto: Olari Kolk

Reede õhtust laupäeva õhtuni mürisesid Leisi, Valjala ja Orissaare valla metsades võimsad maastikuautod. Toimus traditsiooniline maasturite talvesõit Saaremaa Trophy Saarekoll.

Võistluse korraldaja Aare Tiitma jäi selleaastase Saarekolliga igati rahule. “Loodan, et rahule jäid ka võistlejad,” sõnas ta. Tänavu osales 55 ekipaaži. Seda nii sportlaste kui ka turistiklassis. Lisaks meestele oli väljas kaks naiskonda ja osales kolm võistkonda Lätist.

Klassis TR-1 võitis võistkond Käbi ja Känd koosseisus Urvo ja Urmas Männama. Teiseks tuli naisekipaaž Fiona – Maire Midri ja Helis Kommissar. Kolmandaks jäi Team Söörik (Urmas Suurna, Fred Veldermann).

Klassis TR-3 läks esikoht Buffile (Vallo Sassi, Sven Lebert). Teine koht kuulus Mudaraketile (Rene Derrik, Priit Kasesalu) ja kolmas oli Visahulkur (Koit Tõnisson, Erkki Salak).

Vaba klassi võitjaks tuli Läti Kreiss Racing Teamile (Andrej Kuznecov, Dimitri Taukulis). ATV esikoht läks K.A.R.K-ile (Ingo Miljan). Kuigi turistiklassis arvestust ei peetud, said enim punkte lätlased.

Võitjad said auhinnaks tööriistakomplekti.

Võistlejate põhiülesanne oli orienteerumine. Et asja huvitavamaks teha, toodi sisse lisakatsed, nagu väikeorienteerumine, kuid oli ka kiiruskatseid. Lööne karjääris sõideti kolmekilomeetrist rada aja peale. Tikal oli üks ring.

Pealtvaatajad olid pigem asjast huvitatud inimesed, sest reklaami tehti võistlustele vaid Facebookis ja 4x 4 foorumis. Kõige rohkem reklaamiti välja Lööne katset, kus oli ka enim vaatajaid. Publiku käitumisega jäi korraldaja rahule.

“Loodushoiu deposiiti pole seni rakendada tulnud. Paar päeva hoian veel raha kinni,” ütles Tiitma, lisades, et kõigil masinatel olid küljes kaamerad, mille abil sai võistlusi online’is jälgida ja hiljem järele vaadata. Seega saab võimalikud reostajad tuvastada.

“Mis seal salata, maaomanikud kardavad meid,” tunnistas Aare Tiitma. Üritus sai suuresti teoks tänu metsafirmadele. Võistluseks eraldati värskelt raiutud langid, kus pole veel uut metsa peal.

Plaanis olnud jäärajakatse tuli ära jätta, sest looduse vastu ei saa. “Jääd mere peal lihtsalt polnud,” tõdes korraldaja.

Järgmisel aastal tuleb Saarekoll taas,” lubas ta. “Ise olen siis pigem aitaja rollis, sest vaba aega on mul hästi vähe.”

Fotod: Olari Kolk

Print Friendly, PDF & Email