FC Kuressaare tahab mulluse tulemuse üle mängida

MÄNGUHOOS: FC Kuressaare mehed on tegevuses oma värava kaitsmisega. Foto: Irina Mägi

MÄNGUHOOS: FC Kuressaare mehed on tegevuses oma värava kaitsmisega. Foto: Irina Mägi

Pühapäeval Tallinnas FC Levadia II vastu mängides esiliiga hooaega alustava FC Kuressaare eesmärk on eelmise hooaja tulemust, kui saadi liiga kuues koht, tänavu ületada.

“Kui enda vastu ausad olla, siis, arvestades mängijate kogemusi, oleksime olnud võimelised hammustama eelmisel hooajal ka Viljandit ja Pärnut,” rääkis FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak, viidates end Premium-liigasse mänginud kahele konkurendile.

“Kui me eelmiseks hooajaks valmistudes keskendusime suures osas klubilistele ümberkorraldustele ja tegelesime meeskonna kooshoidmisega, siis selleks hooajaks oleme teinud korraliku ettevalmistuse. Seda nii Saaremaal kui ka Tallinnas,” kinnitas Pohlak.

Peatreener märkis, et detsembris alanud ettevalmistusperioodil jäi ta kõige enam rahule sellega, et meeskond töötab ühtselt suuremate eesmärkide nimel ja individuaalsed huvid on allutatud meeskonnatööle. Muret on teinud mitmed pisivigastused, mis ei võimaldanud kõigil mängijatel tervet treeningprotsessi kaasa teha.

Eelmisel hooajal olid FC Kuressaare üheks suuremaks murekohaks probleemid kaitses, sest 36 mänguga lasti endale lüüa 81 väravat, millega oldi liigas tagant kolmandad.

“Sel aastal tahaksin loota, et mõnest nooremast mängijast tuleb kaitseliini korralik täiendus, keegi kes tuleb selle vastutusega toime nii vaimselt kui ka füüsiliselt,” lausus Pelle Pohlak, kes usub, et kui mehed püsivad taga terved, siis ei tule ka kaitseliiniga probleeme.

Samas ootab peatreener väga põnevat hooaega. “Leian, et seekord võib tegu olla meie jalgpalli kõige tihedamate meistrivõistlustega pärast Eesti taasiseseisvumist, seda nii Premiumi, esiliiga, esiliiga B kui ka teise liiga tasemel. Kõik võivad kõiki võita ja määravaks saavad väikesed asjad,” lausus ta.

Ikka saarlaste meeskond

Kui eelmisel aastal muutus FC Kuressaare meeskond sisuliselt ainult saarlastepõhiseks, siis samas oli klubi eesmärk tuua meeskonda kokku Saaremaa parimad jalgpallurid.

Hiidlastest on meeskonnas juba pikemat aega meie meeskondades mänginud kaitsja Algis Kelder ja ründaja Martti Pukk ning eelmisel aastal liitunud Tõnis Koppel. Poolkaitsja Karl Johan Kastein lahkus Nõmme Unitedisse. Duublist edutati esindusmeeskonda kaitsja Kirill Kornilov, poolkaitsja Eerik Poopuu ja ründaja Mario Stern.

Sõpruskohtumistel kasutas peatreener julgelt ka klubi noormängijaid. Enamik neist peab sel aastal siiski kõige enam keskenduma U-17 eliitliigale. Pelle Pohlaku sõnul kaasati järelkasvu esindusmeeskonda selle mõttega, et näha, millises arengufaasis nad on ja kuidas saab seda arengut veel rohkem toetada.

“Noorte liikumine üles peab olema loogiline, samm sammu haaval, liiga kiiresti ei tohi, et mitte peatada nende loomulikku kujunemist,” tõi ta välja klubi seisukohad.

Samas on meeskonnas ka piisavalt vanemaid ja kogenud mängijaid, kelle puhul tahab peatreener näha, et nad oleksid ikka tahtmist täis mehed, kes soovivad endast väljakul anda kõik ja olla noorematele eeskujuks. Kui nad seda enam ei suuda, siis on võimalus mängida duubelmeeskonna FC Kuressaare II eest.

Liidriteks peavad Pohlaku hinnangul kerkima positiivsete ja toetavate isikuomadustega mängijad. Ta näeb selles rollis kapten Sander Viirat ja väravavaht Rait Hansenit, kuid loodetavasti suudab selliseks kujuneda ka Sander Laht.

Eelmisel aastal FC Kuressaare treenerina debüüdi teinud Pelle Pohlaku hinnangul on meeskonna pluss kindlasti see, et kõik mängijad teavad, miks tehakse Saaremaa meestest koosnevat meeskonda ja kuhu sellega jõuda soovitakse.

Ühtne löögirusikas

“Riietusruumis valitseb väga meeldiv ja edasipüüdlik meeleolu,” tunnistas ta. “Meie nõrkuseks nimetaksin aga seda, et me oleme amatöörid ja iga mängija peab leidma oma pere, töö ja kooli kõrvalt piisavalt sisemist motivatsiooni, et püüelda järjest paremate tulemuste poole. Kui iga mängija selle enda seest leiab, siis kaovad ka meie nõrkused.”

Kui eelmisel aastal tabas FC Kuressaaret pärast jaanipäeva mõõn ja oma hea koht turniiritabelis mängiti maha, siis tänavu on hooaeg tihedam. “Seda on hetkel väga raske ennustada, aga üritame võtta maksimumi, et ei korduks samasugune mõõn nagu eelmise aasta suvel,” märkis Pelle Pohlak.

Üks tõsine väljakutse seisab ees juuli algul, kui Saaremaa koondisel, mille tuumiku moodustavad FC Kuressaare mängijad, seisavad ees rasked mängud Jerseyl toimuvatel Saarte mängudel.

“Ma usun, et meil on piisavalt mängijaid, kes suudavad need koormused ületada ja tulla Saarte mängudelt tagasi paremas konditsioonis kui sinna minnes,” oli peatreener optimistlik. “Jerseyl tahaksime kindlasti ajalugu teha ja saavutada läbi aegade parima koha. Selleks läheb meil vaja tugevat eneseusku, sest kõik võistkonnad seal turniiril on tugevad, ent siiski ülemängitavad. Usun, et saame kokku kõik saarlased, kes mängivad jalgpalli Eesti kõige kõrgemates liigades.”

Print Friendly, PDF & Email