Kahe aasta eest kadunud rahakott leidis omaniku (12)

Eelmisel nädalal anti Kuressaare linnavalitsusele üle Kuressaare politseijaoskonnas leiuna arvel olnud must rahakott, mille vahel oli 54,21 eurot ja Bjorn Kristian Kildalile kuuluv pangakaart.

Tavaliselt edastab linnavalitsus politseilt saadud leiud Linnamajandusele, ent kuna leiuga oli kaasas nimeline dokument, otsustati omanik üles otsida. Rahakott oli kaotatud 2013. aasta augustis.

“Rahakoti omanik õnnestus leida interneti vahendusel. Linnavara nõunik Margo Sooäär võttis omanikuga ühendust ja tollel oli uudise üle väga hea meel,” vahendas linna pressiesindaja Geili Heinmaa.

Tema sõnul lepiti omanikuga kokku, et rahakott tagastatakse talle Saaremaal viibiva sõbra kaudu.

“Praeguse seisuga on asjad juba sõbra kätte toimetatud,” kinnitas Heinmaa, lisades: “Sündmuste kulg on rõõmustav, kõik toimus kiiresti – teisipäevasel linnavalitsuse istungil võeti leiud üle ja reedel (20.02 – toim) oli rahakott juba omaniku poole teel.”

Kaotatud esemed antakse üle leiukohajärgsele kohalikule omavalitsusele, kui ühe aasta jooksul ei ole tuvastatud leiu omanikku või kui leiu omanik ei ole pöördunud politseisse leiu tagastamise nõudega.

Lisaks rahakotile anti linnavalitsusele seekord üle kolm jalgratast, mille leiuaeg jääb samuti 2013. aasta suve lõppu.

Print Friendly, PDF & Email