Matemaatikapäevad Aste põhikoolis

TUBLID: Matemaatikapäevadel osalejad. Foto: erakogu

TUBLID: Matemaatikapäevadel osalejad. Foto: erakogu

Aste põhikoolis toimusid 29. ja 30. jaanuaril matemaatikapäevad. Kuna jaanuar on koolis kuulutatud ettevõtluskuuks, panid matemaatikaalased ettevõtmised sellele väärika punkti.

Esimesel päeval selgitati välja iga klassi parim peastarvutaja ja iga kooliastme täpseim rahalugeja. Kuna tulevastel ettevõtjatel tuleb loodetavasti tegemist erinevate riikide valuutaga, oli võistlusel seekord vaja üle lugeda rublasid ja kopikaid.

Teise päeva tähtsam võistlus oli matemaatiline teatejooks, kus võistkondadel olid võidu saavutamiseks olulised nii õiged vastused kui ka lahendamise kiirus. Selleks, et ühendada matemaatikat kunstiga, joonistati numbripilte. Mõlemal päeval oli kooli raamatukogus võimalik sirvida õpikuid, millest õppisid kunagi matemaatikat emad, isad, vanaemad ja vanaisad. Matemaatikapäevade parimatele jagati auhindadeks vajalikke koolitarbeid ja puuvilju. Lisaks loositi kõigi osalejate vahel nn õnneauhindu, sest igal tulevasel ettevõtjal on lisaks tarkusele ja visadusele ka veidi õnne vaja.

Täname kõiki osalejaid ja kolleegidest abilisi. Loodame traditsiooni jätkata ka järgnevatel aastatel.

Eha Heinla ja Anneli Kandima

Print Friendly, PDF & Email