Kuressaare Hoolekande töötajad seisavad Sarjase eest (43)

EETRI OOTEL: Raadiosaate eel jäid Kadi raadio stuudios pildile (vasakult) Irina Turja, Inge Lunkova ja Tiiu Kallas. Foto: Tambet Allik

EETRI OOTEL: Raadiosaate eel jäid Kadi raadio stuudios pildile (vasakult) Irina Turja, Inge Lunkova ja Tiiu Kallas. Foto: Tambet Allik

“Oleme oma juhatajaga väga rahul ja kategooriliselt tema tagasikutsumise vastu,” seisab 22 allkirjaga pöördumises Kuressaare Hoolekande tagandatud juhi Piret Sarjase toetuseks.

Kirjale on alla kirjutanud 22 töötajat 24st. Kaks inimest ei saanud erinevatel põhjustel allkirja anda, kuid on samuti Sarjase selja taga.

Andke aru!

Kõikide töötajate toetus seab senised põhjendused, mida SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu Piret Sarjase tagasikutsumise aluseks tõi, täiesti uude valgusse.

Töötajate murekirjas öeldakse, et majas valitseb meeldiv töine õhkkond ning tekkinud olukord on viinud kogu kollektiivi suurde segadusse. Sarjasele on külge poogitud “autoritaarse juhtimisstiili” silti, kuid töötajad nõuavad selle väite lahtiseletamist.

“Kollektiiv leiab, et on ebaeetiline kutsuda tagasi inimene, kes on kollektiivi hästi sulandunud ja suutnud kogu asutuse efektiivselt toimima panna,” seisab kirjas otsekui vastukaaluks nõukogu esimehe Madis Kallase jutule. Nimelt tõi Kallas nõukogu otsuse põhjendusena välja ka selle, et hoolekandes pole Sarjase juhtimisel töörahu saavutatud.

Kallas ütles eile, et ei oska seda kirja kommenteerida enne, kui on töötajatega kohtunud. Kohtumine oli ka üks töötajate soov. See on planeeritud reedeks.

Kõik on korras

Hoolekande töötajate esindajad olid eile ka Kadi raadio “Keskpäevatunni” saates. Tiiu Kallas, Margit Viidul, Inge Lunkova ja Merje Mägi ütlesid, et tahaksid oma juhti tagasi. “Ringid töötavad, maja toimib. Majas on äärmiselt sõbralik ja töine õhkkond,” kinnitasid töötajad.

Autoritaarse juhtimisstiili kohta arvati, et seda ei saa väljastpoolt öelda. Seda saaksid öelda ainult töötajad. Nemad aga probleemi ei näe. “Piret on väga asjalik, teab täpselt, mis ta teeb, ja see ei meeldigi kõigile,” kõlas raadioeetris.

Töötajad arvasid raadios esinedes, et tegu võib ikkagi olla valimiste teemaga, nagu ajakirjandusest varemgi läbi käinud. Põhjuseks siis linnapea soov püüda pensionäride hääli. Nood omakorda olla Sarjasega konfliktis. Pensionäride esindaja Helga Nurmekann seda väidet üleeile õigeks ei tunnistanud.

“Aga kes kaebab Pireti peale? Las nad (nõukogu – toim) vastavad, milles Sarjast süüdistatakse. Võiks ikka nii olla, et enne, kui nõukogu teeb kardinaalseid otsuseid, vesteldaks kollektiiviga, küsitaks arvamust. Eakatelt, nendelt, kes käivad päevakeskuses, ja ka nendelt, kes kodus on,” jäi raadioeetris kõlama seisukoht, et enne, kui laastud lendama hakkavad, võiks ikkagi osapooled ära kuulata.

Üleeile õhtul ütles Hoolekande nõukogu esimees Madis Kallas, et Piret Sarjas lahkub töölt 1. märtsil. “Lahkumishüvitis on vastavalt lepingule kolme kuu töötasu. Tagasikutsumise põhjused ei tulenenud tööalastest vigadest, vaid huvigruppide erinevast nägemusest, kuidas päevakeskus igapäevaselt toimima peab,” märkis Kallas.

Piret Sarjas märkis eile, et inimeste toetus talle on üllatavalt suur. Päevakeskuses tulevad suisa võõrad juurde ning soovivad talle edu ja jaksu. Töötajate aktsiooni ta aimas, kuid täpsemalt midagi ei teadnud. Nende tegu on Sarjase sõnul väga südantsoojendav.

Üleeilsel kohtumisel Kallasega Sarjase sõnul mingeid uusi selgitusi ei antud. Seda, kas Piret Sarjas kavatseb nõukogu otsuse vaidlustada, ta eile veel öelda ei osanud.

Print Friendly, PDF & Email