Kevin Grass tuli jääpurjetamises maailmameistriks

Foto: Ott Kallas

Foto: Ott Kallas

Leedus toimuvatel DN-klassi jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel võitis saarlane Kevin Grass juunioride ihaldatud tiitli. Grassi võit oli ülekaalukas. Kahe päeva jooksul toimunud sõitudes tunnistas Saaremaa merispordi seltsi sõitja peamiselt vaid esikohti.

“Selle nimel sai harjutatud ja tööd tehtud,” ütles Grass Saarte Häälele eile esimesed kommentaarid Leedust, Šiaulias asuvalt Rekyva järvelt.

Grassi sõnul oli minek hea, seda enam, et pärast esimest päeva Grassi järel teine olnud rootslasel Eddie Klemetsil juhtus õnnetus ja ta paat lagunes. Grassi sõnul anti rootslasele küll pärnakate varupaat, kuid edu ei saavutanud ta ka sellega. Seega tuli saarlasele seitsmest sõidust kuus esikohta ja üks teine koht. Viimane läks mahaarvestamisele.

Leedus valitsenud kehvad jääolud olid Grassi sõnul kui kuumaastik, mistõttu olid sõidutingimused üsna keerulised. Tuul seevastu oli hea. Kuni 10 meetrit sekundis puhunud tuul aitas tippkiiruseks saada 90 km/h. Grassi kinnitusel võinuks kiirus olla suuremgi, kuid rohkemat ei lubanud just jääolud.

Teise saarlasena võistles samas klassis Rene Riim. Milline on Riimi lõplik koht, Kevin Grass eile veel öelda ei osanud, kuid arvas, et see jääb 5.–6. koha piirimaile. Pärast esimese päeva kolme sõitu oli Riim viies.

Huvitava faktina tasub meenutada, et nüüd maailmameistriks tulnud Kevin Grass tegi oma esimesed sõidud 2011. aastal just Nasval peetud jääpurjetamise EM-võistlusel. Seal oli noormees veel rivi tagaotsas. “Oli küll jah nii,” naeris Grass eile, kui talle seda fakti meelde tuletati. Muide, ka nüüdsel võistlusel anti lisaks MM-tiitlile välja ka EM-tiitel, mis kuulus samuti Grassile.

Print Friendly, PDF & Email