Viiendale suveniirikonkursile laekus rekordarv töid

KUS ON ALLES SUVENIIRE: Veel lahti pakkimata meenete kuhjaga tutvuvad konsultant Triin Arva (vasakul) ja turismiarendusjuht Kaira Kivi. Foto: Tambet Allik

KUS ON ALLES SUVENIIRE: Veel lahti pakkimata meenete kuhjaga tutvuvad konsultant Triin Arva (vasakul) ja turismiarendusjuht Kaira Kivi. Foto: Tambet Allik

Saaremaa arenduskeskuse ja Kuressaare linnavalitsuse väljakuulutatud konkursile “Saaremaa suveniir 2015” esitati 68 tööd.

“Tänavuse suveniirikonkursiga õnnestus varasemate aastate rekord üle lüüa,” ütles Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju. Seega oli tal rõõm tõdeda, et konkurss on suveniirimeistrite hulgas populaarne. 2007. aastal esitati 37 tööd, 2009. aastal 43, 2011-ndal 38 tööd ja 2013. aastal 47 tööd.

Paju sõnul on võistlustööd seni olnud väga erinäolised, valmistamisel on kasutatud igasuguseid materjale ja tehnikaid. Suveniiriks on pakutud Suure Tõllu põlle, viltimistehnikas helkurit ja istmekatet, kõrvitsa-, apelsini- ja kadakamarmelaadi ning kadakasiirupit. On olnud esindatud ka Saaremaa dolomiit ja kadakas. Karmen Paju sõnutsi peaks hea suveniir olema ilus, nutikas, odav, kerge, vastupidav ja praktiline. Lisaks peab ta olema seotud ostukoha kultuuri, traditsioonide, legendide ja sümbolitega – ostukohale tüüpiline, kuid maailmas ainulaadne.

Sellest, et töid on rekordiliselt palju, tundis heameelt ka Saaremaa arenduskeskuse kohalike omavalitsuste konsulent Triin Arva. “See on igati üle ootuste, “ rõõmustas ta.

Üks põhjus, miks konkurss on nii populaarseks muutunud ja inimesed nii aktiivselt osalevad, on Arva sõnul see, et tänavu toimub konkurss projekti “Tule loole!” raames. Sarnased konkursid toimuvad kõigis Lääne-Eesti maakondades. “Me rääkisime neile (loomeettevõtjatele – toim) ju aasta aega, et selline konkurss on tulemas, nii et tegijad olid valmis,” märkis Arva.

Konkursi tööd pannakse välja Kuressaare Raegaleriis. Näitus avatakse 3. märtsil kl 12 festivali Wellfest raames ja jääb avatuks kaheks nädalaks. Kõik, kes “Saaremaa suveniiri” näitust külastavad, võivad valida oma lemmiku ehk siis publiku/rahva lemmiku.

10-liikmeline hindamiskomisjon hakkab töid hindama 10. märtsil. Esikolmiku autoreid ootab rahaline auhind, aga au ja kuulsust pälvivad kõik konkursil osalenud, kuna kõik laekunud tööd jõuavad virtuaalsesse turundusalbumisse, mida jagatakse siis maavalitsustes, linnavalitsustes, asutustes ja ettevõtetes.

Tänavu oli konkursil uuendusena välja pakutud viis suunda andvat kategooriat: Kuressaare kuurort 175, maakonna sündmus, turismiobjekt, kodukoha meene, kinkekomplekt. Parimad tööd saadetakse edasi Lääne-Eesti meene konkursile.

Print Friendly, PDF & Email