Uudislaps

Kujutlege oma reaktsiooni, kui saate järsku teada, et lisaks oma lastele on teil veel üks järeltulija, kellest teil polnud seni aimugi ja kel vanust ka juba üksjagu.

Selline stsenaarium sobiks suurepäraselt seebiooperi või mõne komöödia filmimiseks, ent kui midagi säärast juhtub päris elus ja just teiega, ei tundu see vähemalt esialgu kuigi naljakas. Katsu sa tõestada, et ei ole sinu jagu, kui tuludeklaratsioonis on kõik mustvalgel kirjas, lapsel sama perekonnanimi ning kohalik omavalitsus väidab, et oled tasunud isegi lapse koolituskulud.

Just nii juhtus mandril elava saarlasega, kes, esimesest ehmatusest toibunud, lapse tegelikke vanemaid otsima asus. Ja sotsiaalmeedia abiga üsna kiiresti ka leidis.

Saarte Hääl on aeg-ajalt tutvustanud oma lugejaile nimekaime ja nende kummalisi juhtumisi, kui neid just selleks teiseks – või kolmandaks või neljandaks – sama nime kandvaks isikuks peetud on. Ikka juhtub.
Sel korral olevat segadus alguse saanud linnavalitsuse andmebaasist. Kuigi elame IT-ajastul, ei tasu digitaalseid süsteeme päris kõiges vist siiski usaldada. Ega ilmaaegu öelda, et usalda, aga kontrolli.

Print Friendly, PDF & Email