Saaremaad külastas Prantsusmaa riigitelevisioon (1)

Filmilavastaja Agnieszka Ziarek ja kaameramees Gerard Thomas Prantsuse avaliku riigitelevisiooni kanalist France 5 filmisid Saaremaal kahe päeva jooksul dokumentaalfilmi.

Ziarek ütles Saarte Häälele, et nad külastasid kahe päeva jooksul Angla tuulikuid, Panga panka ja Kuressaare linna. “Me ei ole jõudnud käia paljudes kohtades, kuna alles eile jõudsime siia,” lisas Ziarek.

“See on tore, aga küllaltki ebaharilik koht meie jaoks, kuna asub kõigest nii kaugel,” iseloomustas Agnieszka Ziarek Saaremaad. Külalistele oleks küll meeldinud rohkem lund, kuid vähemalt oli kolmapäeval Ziareki sõnul imeline ilm.

“Õnnestus saada mitmeid häid võtteid,” märkis Ziarek. Näiteks kohtusid nad Anglas ühe vanema naisega, kes valmistas lambavilla ette edasiseks töötlemiseks. “See oli temast väga kena, et ta oma tööd demonstereeris,” lisas Ziarek. Eile hommikul filmisid prantslased ka koorilauljaid. Režissöör Ziareki sõnul nautisid nad nende esinemist väga.

Saaremaale tulid prantslased seetõttu, et Ziarek tahtis filmi lõpetada lõiguga, mis filmitud saarel. “Tahtsin midagi autentset ja traditsioonilist. Lugesin selle koha (Saaremaa – toim) kohta, ja siin me olemegi,” ütles Agnieszka Ziarek eile vahetult enne Tallinna bussi astumist.

Täna filmivad prantslased Tallinnas Skype’i Eesti kontorit ning Tallinna vanalinna ja turgusid. “Tahame näidata, kui ühendatud te olete,” muigas Ziarek, viidates Skype’ile ja mitmel pool vabalt saadaval olevale WiFile. Agnieszka Ziarek iseloomustaski Eestit sõnadega “small and connected” (väike ja ühendatud – toim).

15-minuti pikkune lõik Eestist on Prantsusmaal eetris 4. aprillil. Täispikka dokumentaali saab kanalilt France 5 vaadata 16. mail. Pikemas versioonis tutvustatakse lisaks Eestile ka teisi Balti riike.

Print Friendly, PDF & Email