Mändjala surfiklubi tahab puhastada uue rannaala (5)

Viimased aastad Mändjala kämpingu territooriumil tegutsenud surfiklubi on avaldanud soovi senisest asukohast veidi linna poole kolida ja selleks ära puhastada ligi 150 meetrit rannariba. Rand läheks avalikku kasutusse.

Surfiklubi omanik Marko Kesküla kinnitas, et on tõepoolest sellise sooviga Lääne-Saare valda pöördunud ning vald omakorda küsib tööde tegemise tingimusi keskkonnaametilt.

Surfiklubi tahab rannast kokku korjata adru ja kõrkjad ning läbi sõeluda rannaosa liiva. Praegu on see rand väga sammaldunud ja ebatasane. Samuti tahab surfiklubi puhastada sealse metsatuka murdunud puudest ja võsast. Kesküla sõnul on see piirkond praegu lihtsalt üks koht, kus käiakse joomas. Sellele viitab ka “taaraladu”, mis on sinna ajapikku tekkinud.

Kesküla sõnul saaks nende toimetamistega ühe osa rannast jälle korda. Surfiklubi vajaduste jaoks toodaks randa hooajal kaks merekonteinerit. Sellised konteinerlahendused on mujal maailmas surfiklubide puhul üsna levinud. Lähimaid näiteid võib tuua kasvõi Pärnu rannast.

Kesküla ütles kolimise põhjuseks soovi leida lahendus, millega oleksid rahul nii ujujad kui ka surfarid. Eelmisel aastal määrati surfaritele Mändjala kämpingu territooriumil küll oma ala, kuid see jäi kahe ujumisala vahele ning ujujate ja surfarite vahel tekkis arusaamatusi. Nüüd plaanitud lahenduse korral oleks surfiklubi täiesti omaette ning keegi ei segaks kedagi.

Sama mõttega tuli lagedale ka Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno, kelle sõnul pooldab vald iga rannameetri kordategemist. “Mõtte teoks saamisel paraneks ka turvalisus rannas, sest surfiklubi tegutseks supelrannast kaugemal,” märkis Tinno. Ta lisas, et tingimused ranna korrastamiseks annab aga siiski keskkonnaamet ja praegu neid oodataksegi.

Print Friendly, PDF & Email