Viktor Sarapuu mõõdab üheksa korda (11)

TEEB TÖÖD HINGEGA: Viktor Sarapuu leiab, et juht peab julgema otsustada. Foto: Tambet Allik

TEEB TÖÖD HINGEGA: Viktor Sarapuu leiab, et juht peab julgema otsustada. Foto: Tambet Allik

SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu ütleb, et kui talle mantlipärija leitakse, lahkub ta ametist 31. detsembril. Enne seda tärminit on aga vaja veel üht-teist ära teha.

Kuigi haigla juhatuse esimees valitakse viieks aastaks, teatasite teie, et soovite lahkuda ametist kahe ja poole aasta pealt. Miks?

Igal asjal on algus ja lõpp, tulemine ja minemine. Minul saab detsembri lõpus praeguses ametis täis 13 aastat. Viimasel valimisel ütlesin, et tõenäoliselt oleks mul mõistlik aeg ametis olla vaid kaks ja pool aastat – sest need protsessid, mis ühele haiglajuhile kõige olulisemad on, ei ole veel lõpetatud. Loodame, et jõuame nendega sel aastal valmis. Kui aasta lõpp saabub ja minu asemele on leitud asjalik inimene, kellele kõik üle anda, siis taandun rahuliku südamega.

Mis siis peaks tehtud saama, et te süda rahule jääks?

Ühele haiglajuhile on väga oluline, et tööks oleks olemas korralik baas – maja, ruumid, meditsiinitehnika, aparatuur, personal. Kuressaare haigla kolm korpust ehk ravipool, sealhulgas eriarstiabi polikliinik, on praeguseks korrastatud ja toimib. Isegi kõige suurem oponent võib tõdeda, et haigla näeb seest ja väljast päris ilus välja ning personal töötab.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email