Anti Kuus plaanib hakata Saaremaa ölut tootma (22)

NÄITUSE AVAMISEL: Ettevõtluse kõrval on Anti Kuus tegelenud kirglikult fotograafiaga, praeguseks on tal ilmunud seitse menukat fotoalbumit, kus on oluline roll ka Saaremaa rannikualal tehtud fotodel. Foto: Irina Mägi

NÄITUSE AVAMISEL: Ettevõtluse kõrval on Anti Kuus tegelenud kirglikult fotograafiaga, praeguseks on tal ilmunud seitse menukat fotoalbumit, kus on oluline roll ka Saaremaa rannikualal tehtud fotodel. Foto: Irina Mägi

Saaremaalt pärit fotograaf ja ettevõtja Anti Kuus plaanib Saaremaal õlut tootma hakata.

“Idee on suurem kui lihtsalt väike pruulikoda rajada,” ütles Anti Kuus, kes praegu taotleb kaubamärgi kaitset nimele “Saaremaa ölu”. “Kas me ka tulemuseni jõuame, seda ma öelda ei oska, aga äriplaan on põhimõtteliselt olemas.”

Anti Kuus, kes oma sõnul on õlletehase rajamise plaaniga tegelenud nüüdseks juba kümme kuud, tahab, et tema toodang kuuluks kvaliteedilt maailmaklassi.

“Eesmärk on teha Saaremaal vähemalt sama head õlut, kui on turule tulnud Lehe ja Põhjala õlu,” osutas ettevõtja, kes praegu töötab välja retsepte. “Ega siin väga palju leiutada saa, aga kaks asja on alati erinevad: vesi ja inimesed, kes õlut toodavad.”

Anti Kuus ütles, et õllegurmaanina pole ta rahul, et Saaremaal ei toodeta Saaremaa õlut. “Nendes kohtades, kus õlut saab, olen ma sunnitud jooma Saksa ja igasugu imelikke õllesid, aga puudub selline asi nagu Saaremaa õlu,” märkis ta.

Anti Kuusile kuulub Saaremaal kolm kinnistut, kuid esialgu on otsustamata, millisele neist õlletehas püsti pannakse. Asukohavalik sõltub suuresti vee kvaliteedist ja keemilisest koostisest ning mingil määral ka sellest, milline omavalitsus teeb parima pakkumise, et tootmine oma piirkonda saada.

Anti Kuus ütles, et on õlletehase rajamisel plaaninud kasutada kõiki toetusmeetmeid, mida vähegi pakutakse. “Konkurents on selline, et kui sa hakkad oma rahaga tegema, siis sa oled juba kaotanud,” lausus Kuus. “See on see – mida ma olen ka ise läbi elanud –, et siin on nii palju solgitud turgu, ja ma tegelen kõikide rahastamiskanalitega.”

Aastatel 1989–1992 Kuressaare linnavolikogu liige olnud Anti Kuus töötas riigikorra vahetumise ajal Saaremaa arenduskeskuses Arco ja tegeles aktiivselt ettevõtluse ja välismajandussuhete käivitamisega Saaremaal.

1995. aastast elab ja töötab Kuus peamiselt Tallinnas, kuid suure osa ajast veedab ka Saaremaal oma talus.

Print Friendly, PDF & Email