Vald kuulutas välja Muhu muuseumi juhataja konkursi

Muhu vald kuulutas välja konkursi Muhu muuseumi juhataja ametikoha täitmiseks. Konkurss kestab 6. märtsini.

2010. aastal sai Muhu muuseumi juhatajaks Lea Kuldsepp, tähtajaga viis aastat. 2011. a septembris lahkus Lea Kuldsepp ametist omal soovil. “Kuna muuseumi juhataja ametikohale näeb Muhu valla põhimäärus, samuti Muhu muuseumi põhimäärus ette konkursi korraldamist, nimetati kuni konkursi läbiviimiseni Muhu muuseumi juhataja kohusetäitjaks Meelis Mereäär,” selgitas Muhu vallasekretär Ave Toomsalu, lisades, et vallavalitsus ei kiirustanud konkursi läbiviimisega, kuna oli ja on endiselt väga rahul Meelis Mereääre tööga.

Veebruaris lõpeb juhataja viieaastane ametiaeg ning sellest tulenevalt on korrektne nõutud konkurss korraldada ja muuseumi juhataja ametisse nimetada. Tänaseks on Muhu vallavalitsusele laekunud üks avaldus.

Muhu muuseumi praegune juhataja kohusetäitja Meelis Mereäär kinnitas, et suure tõenäosusega kandideerib ta juhatajaks. “Tore, kui saaksin jätkata,” sõnas ta. Mereäär on Muhu muuseumis töötanud 2006. aasta sügisest, viimased kolm aastat juhataja kohusetäitjana ning varem nii ürituste korraldaja kui ka muuseumi pedagoogina.

Seda, et muuseumil läheb hästi, näitab külastajate arvu kasv. “See oli meeldiv üllatus,” nentis Mereäär, lisades, et ehkki neil oli plaan külastatavust kasvatada, siis ega ta alguses ise selle saavutamisse eriti uskunudki. Kuid statistika näitas, et eelmisel aastal külastas muuseumi üle tuhande inimese rohkem kui 2013. aastal.

Valminud on ka Muhu muuseumi postmark, mille kujundas muuseumi töötaja Mai Meriste. Postmargil on kujutatud sinisel põhjal Muhu tikitud tekk, mille peal suurelt kiri “Muhu muuseum”.

Praegu tehakse ettevalmistavat tööd selleks, et panna kokku Hellamaa ja Võlla asunduse teemaline raamat. Algust aitas teha innukas ajaloouurija ja teadur Ago Rullingo ning nüüd jagatakse sealsetele elanikele laiali genealoogilisi materjale, mida oodatakse parandatu ja täiendatuna tagasi maikuuks. Mõtte säärane raamat kokku panna pakkusid Mereääre sõnul Hellamaa külakoosolekul välja tollane Hellamaa külavanema Aime Marksa ja teised aktiivsed külanaised. Kuid ilmselt on see mitmeaastane projekt, sel aastal raamat trükivalgust veel ei näe, arvas Meelis Mereäär.

Print Friendly, PDF & Email