Saare juurtega neiu teab, kuidas mehi spaasse tuua (6)

UURIMUS SAI RAAMATUKS: Elleriin Sillaotsa kirjutatud magistritöö andis rahvusvaheline kirjastus välja raamatuna. Foto: Anastassia Klement

UURIMUS SAI RAAMATUKS: Elleriin Sillaotsa kirjutatud magistritöö andis rahvusvaheline kirjastus välja raamatuna. Foto: Anastassia Klement

Tartus sündinud, ent juuripidi Saaremaaga seotud, siin suviti töötanud ja kõrgharidusegi siin omandanud Elleriin Sillaots kirjutas magistritöö teemal “mehed ja spaa”.

Nüüdsest on Elleriin Sillaotsa magistrikraadi lõputööd pealkirjaga “Spaa atraktiivsuse suurendamine meeste hulgas Eesti näitel” võimalik Amazoni vahendusel ka raamatuna osta. Sillaotsa sõnutsi sai kõik alguse päevast, mil ta sai kirja inimeselt, kes esindas rahvusvahelist kirjastust LAP Lambert Academic Publishing ja tundis huvi tema lõputöö vastu.

Esialgu arvas Elleriin, et tegu on mõne petukirjaga. Pärast konsulteerimist õppejõududega sai ta aru, et tegu on ikka tõsiseltvõetava asjaga. “Kuna minu teema pakkus neile huvi, siis nad võtsidki ühendust, et mu tööd lahkesti kirjastada,” märkis Sillaots.

Sellise teema nagu “mehed ja spaa” valis Sillaots uurimiseks seepärast, et maailmas on spaade külastamine meeste poolt tegelikult üha populaarsemaks muutumas. Hoolimata sellest võiks külastatavus olla veelgi suurem ja arenguruumi paremaks turundustegevuseks, mis on spetsiaalselt vaid meestele suunatud, veel jagub.

“Ülesanne, leidmaks vastust küsimustele, kuidas spaad mehi meelitavad ja kuidas oleks võimalik mehi sel teemal harida, on küllaltki keeruline,” tunnistas ta. Teema uurimine oli tema arvates oluline, kuna meestel – eriti Eesti meestel – olevat teatud eelarvamus, justkui oleks spaas käimine rohkem naistele mõeldud. Laias ilmas on aga loodud ka juba vaid meestele mõeldud spaasid.

Elleriin Sillaots nentis, et meeste meelitamine spaasse on tugevalt seotud spaa imago ja turundusega. Tähelepanuta ei tohiks jätta ka väikseid detaile nagu rätikute värv, sisekujundus, teenuste disain ja lisategevuste võimalus.

Sillaots intervjueeris Eesti spaaliitu kuuluvate spaahotellide juhte ja küsitles Eesti mehi nii veebis kui ka otse. Ta kogus piisavalt infot, tõestamaks, et mehed on tõsiseltvõetav ja lojaalne sihtrühm. Kuna tuli välja, et 85% meestest kasutab infoallikana kõige rohkem internetti, siis on esimese asjana soovitatav kriitilise pilguga üle vaadata spaahotellide kodulehed.

“Mehi tuleks võtta tõsisemalt kui potentsiaalset sihtrühma, kuna mehedki vajavad personaalsemat lähenemist. Need ajad, kus mehed käisid spaas vaid naiste pärast, hakkavad mööda saama, ja seda ka soorollide muutumise pärast maailmas,” arvas Sillaots. Seepärast on teretulnud, kui spaades on eraldi välja toodud hoolitsused meestele.

Saare maakonnaga on Elleriin Sillaots seotud ema suguvõsa poolt – sugulasi jätkub nii Muhusse kui ka Saaremaa pinnale. Kuigi ta on sündinud Tartus ja suurema osa elust elanud hoopis Pärnus, on lapsepõlve meeldejäävamad hetked tugevasti seotud Saaremaal veedetud suvedega.

Pärast keskkooli lõpetamist tahtis ta turismindusega tegeleda ning otsustas edasi õppida just Saaremaal, Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis turismi- ja toitlustuskorralduse eriala. Pärast siin kooli lõpetamist jätkas ta magistriõpingutega Tartu ülikooli Pärnu kolledžis heaolu ja spaateenuste disaini ja juhtimise erialal.

Print Friendly, PDF & Email