Orissaare tuluõhtu tõi meeldiva üllatuse

LAULSID PUBLIKU SÜDAMED SOOJAKS: Iris Kallas ja Saara Väli esitasid Koit Toome eurolaulu “Mere lapsed”.  Foto: Elina Kalm

LAULSID PUBLIKU SÜDAMED SOOJAKS: Iris Kallas ja Saara Väli esitasid Koit Toome eurolaulu “Mere lapsed”.
Foto: Elina Kalm

Reedel Orissaare kultuurimajas toimunud tuluõhtul koguti Orissaare gümnaasiumi (OG) tarbeks 1720 eurot.

“Üksi ei saa mitte midagi ega mitte kunagi,” ütles tuluõhtu üks initsiaatoreid, üheksa aastat tagasi loodud Orissaare gümnaasiumi sihtasutuse (OGSA) juhataja Silvi Teesalu, lisades, et tema on tuluõhtust vaimustatud. Just sellepärast, et inimesed üritusega nii hästi kaasa tulid.

Teesalu rõõmustas, et Orissaare elu liigub tõusuteed. “Selle üheks põhjuseks on kindlasti kauaoodatud kooliremont.” Teesalu arvates ei ole kooli toetamise sõnum päris kõigile veel kohale jõudnud, kuid kindlasti jõuab. “Nii et mina olen täitsa rahul,” kinnitas ta.

OG direktori Marjana Prii sõnul on see, et kokku oli tulnud üle kahesaja inimese ja annetuskasti kogunes nii palju toetust, tunnistus sellest, et inimesed hoolivad. “OG sihtasutuse liikmetega eeltööd tehes arvasime, et umbes paarsada inimest tuluõhtul oleks väga hea tulemus, ning meeldiva üllatusena nii ka oli,” rääkis ta. Prii lisas, et ta tajus kogu õhtu jooksul meeldivat õhkkonda ja ühtehoidmistunnet.

Tuluõhtu ettevalmistamise ja läbiviimisega oli seotud 50 inimest. “Suur tänu kõigile esinejatele, toetajatele ja annetajatele,” lausus direktor. Kohvik teenis tulu 218 eurot, loteriist saadi 310 eurot, annetuspurki laekus 1192 eurot.

Orissaare on kodune koht

Üks õhtujuhtidest, OG vilistlasest Kuressaare linnapea Hannes Hanso tähendas tuluõhtut avades, et Orissaare on nii kodune koht. “Ja just nimelt see koolimaja, kus me kõik käinud oleme, on see, mis meid ühendab,” rääkis Hanso. Oma sõnul mäletab ta hästi seda päeva, kui 11. klassi tüdrukud käest kinni võtsid ja ta esimesel koolipäeval kooli viisid. “Kõik need aastad on olnud väga erilised ja iga aasta kohta on mingi lugu rääkida,” rääkis Hannes Hanso, viidates, et tuleb osata hinnata seda, mis meil on ja mis on oluline.

Teine õhtujuht, vilistlane ja OGSA nõukogu liige Üllar Taniberg ütles,et järgmisel aastal saab OG 70-aastaseks. “Kindlasti on tulemas suur juubelipidu ja selleks ajaks võiks ajaloonurk juba olemas olla,” sõnas Taniberg, kutsudes kõiki vilistlasi üles rääkima oma lennukaaslastega ja jagama infot selle kohta, et OG vajab abi. OG hoolekogu esimees Kaidi Kald oli kindel, et koos suudetakse ära teha ka see, mis jääb valla poolt tegemata.

Gümnaasiumi algklasside mööbli ja ajaloo püsiekspositsiooni soetamise tarbeks toimunud tuluõhtul astusid ligi kahesajast inimesest koosneva publiku ette mitmed esinejad nii praeguste õpilaste kui ka vilistlaste seast. Üllatusesinejana tuli lavale muusik Villu Veski, kes meenutas muhedalt oma kooliaega.

“Mul oli kõige suurem pahandus emaga keskkooli ajal,” rääkis Veski, selgitades, et tüli tekkinud sellest, et omal ajal Orissaare kolhoosi bändiga naistepäevapeol esinedes võtnud ta selle eest vastu 8 rubla.

“Kui see siis kodus välja tuli, et ma kooliajal musitseerimise eest raha võtsin – oi, oi, oi…” kõneles Veski, lisades muheledes, et ta parandab selle vea nüüd, esinedes täiesti tasuta.

Meeleolukas kontsert

Kontserdi avas OG neidude Saara Väli ja Iris Kallase ühislaul, esinesid ansambel Kuldsed Lehtrid ja OG bänd Evergreen, OG eelmise aasta Playback’i võitjad Taavi Paju ja Toomas Erikso. Rahvariideis perearst Elo Lember naerutas publikut oma huumorikavaga, hip-hop tantsu näitasid Helena Teesalu, Riin Kostikov ja Raahel Ränk. Taas vaimustas kuulajaid ka esmakordselt Orissaare pereansamblite festivalil üles astunud perekond Reinmets: Lilian, Evi, Tõnu ja Lisell.

Peale meeleoluka kontserdielamuse sai tuluõhtul osaleda õnneloosis, kus loosiratast keerutasid kultuuritöötajad Anu Viljaste ja Krista Riik. Kultuurimaja rohelises saalis oli hoolekogu eestvedamisel avatud kohvik. Tantsumuusikat tegi ansambel MeeLeAnd (Meelis Mereäär, Leena Peegel ja Andres Anton). Avatud oli annetuspurk ja pärast annetust sai suu magusaks teha Saare kohukestega. Õhtu teises pooles jagas Hannes Hanso oma reisimuljeid.

Tuluõhtul osalenud õde Külli Solvak, OG 20. lennu vilistlane, ja vend Priit Peel OG 24. lennust ütlesid, et neile tuluõhtu meeldib. “Kontsert on kena,” kiitsid nad. Külli meenutas, et Orissaare oli omal ajal kuulus kool. Tema kooliajal toimusid Noorte Hääle teadusviktoriinid ja ühe viktoriini võitsid Orissaare õpilased.

Vend Priit lisas muiates, et tema oli hästi kõva sportlane enda meelest. Esimesed TV 10 Olümpiastardi võistlused võitis Orissaare ja ka tema kuulus sellesse võistkonda. Laupäeval oma 75. sünnipäeva tähistanud Milvi Viss oli tema treener ja klassijuhataja. “Nii et ümber staadioni tamme oleme silganud küll ja küll,” meenutas Kuressaares elav Priit muheledes oma kooliaega.


AITAME KOOLI!

Ülekande kooli toetuseks saab teha Orissaare gümnaasiumi sihtasutuse arvelduskontole EE 832200 2210 3343 7173, märksõnaga “püsiekspositsioon” või “algklassid”.

 

Print Friendly, PDF & Email