Maavanema vastuvõtu veinid valiti 23 jumalate joogi seast (FOTOD) (11)

MIDA VALIDA: Ettevõtjad Ago Arge, Tullio Liblik ja Valvi Liblik olid valikuid tehes elavas keskustelus. Foto: Tambet Allik

MIDA VALIDA: Ettevõtjad Ago Arge, Tullio Liblik ja Valvi Liblik olid valikuid tehes elavas keskustelus. Foto: Tambet Allik

Arensburgi veiniklubi alustas hooaega uhkesti. Koos valiti välja vabariigi aastapäeva auks korraldatava Saare maavanema Kaido Kaasiku piduliku vastuvõtu veinid.

Veiniklubil on olnud au valida maavanema vastuvõtu veine 2010. aastast. Nõnda on sellest kujunenud juba traditsioon. Degusteerimiseks oli toodud 23 veini, mida esitles mullune Eesti parim sommeljee Karel Veski.

Degusteerijatel tuli parim valida nii valgete kui ka punaste veinide seast, seega ootas ees mõni hea tunnike maitsmistööd. Selleks tuli, alustades punastest ja lõpetades valgetega, anda veini aroomile ja maitsele hindeid kümnepalliskaalas. “Seda mõeldes naistele,” naljatas Veski. “Naistele ei meeldi, et hambad ja huuled siniseks lähevad. Seepärast võtame punased enne, pärast loputame valgega ja siis läheme kõik naeratades koju.”

Hilisõhtuks olid punktid kokku löödud ja veiniklubi president Märt Käesel tunnistas, et rebimine oli tihe. “Mõni vein pani teisele vaid kolme punktiga ära,” nentis ta.

Valgetest veinidest tunnistati parimaks vürtsikas Miguel Torres Vina Esmeralda (2013) Hispaaniast. Punastest veinidest hääletati aga üsna ühehäälselt võitjaks Tšiili vein San Pedro veinimajast 35° South Reserva Cabernet Sauvignon (2013). “Väga huvitav valik,” kiitis Käesel vahetult pärast parimate teatavaks tegemist.

Hiljem tõdes ta, et tema ja paljude klubiliikmete seisukoht sel aastal oli veinide osas tunduvalt parem, kui eelmisel aastal. Näiteks oli eelmisel aastal pimedegustatsioonil liiga palju veine, valikute tegemine oli aeganõudvam ja raskem. Mullune veinide keskmine kvaliteet oli tema sõnul ka tunduvalt lihtsam võrreldes selle aastaga. “Sellel aastal oli konkreetsust rohkem ja kvaliteet parem, hinnatase vaid natukene tõusnud.”

Võiduveinide ja nende valimisega jäi rahule ka Saare maavanem Kaido Kaasik. “Väga kena, et selline tore seltskond kaasa aitab, et veinid oleksid kvaliteetsed,” märkis Kaasik. Ta lisas, et kogemata ühtis tema arvamus parimatest paljuski teiste omaga. “Valitud said päris head ja kvaliteetsed veinid,” muheles ta.

Saare maavalitsuse nõuniku Ülle Tänava sõnul toimub Saare maavanema pidulik vastuvõtt 20. veebruaril oma traditsioonilises vormis Kuressaare linnuses. Juba järgmisel nädalal saadab maavalitsus välja 150 kutset, kutsutuid on seega ühtekokku umbes 300.

Sel aastal tegi toitlustuse korralduse osas kõige soodsama ja parema pakkumise Sinu Catering. “Menüü on koostatud selliselt, et iga maavanema külaline peaks sealt endale midagi meelepärast leidma,” sõnas Tänav.

Suupistetena pakutakse matjes-heeringa mini-charlotte, soolasiiga Saaremaa võiga mustal leival, piprast vaniljelõhe miniröstsaial, suitsulõhekreemi cannolisid lõhemarjaga, foie gras’d metspähklipuistes, rosmariini-lambafileed seemneleival, korvikest pipraveise-seenesalatiga, maasika-suitsupardisalatit rull-leivakorvikeses, parmesanikana päikesekuivatatud tomatiga, suupistet saaremaise suitsutatud seafilee ja mündikurgiga.

Soojade suupistetena on menüüs porgandi-apelsinikroketid ingveridipiga ja peekoni-punapeedi-quiche kadakajuustuga.

Dessertide seast leiab vaarika-pistaatsiatordi ja puuviljakokteili Vana Tallinna nüansiga.

Print Friendly, PDF & Email