Aste Mõmmik sai 50-aastaseks (FOTOD) (1)

PEATEGELASED: Pildile jäid lustaka sünnipäevakontserdi andnud Aste lasteaia mudilastest (vasakult) Kerle Suurna, Riine Metsamaa, Laura Kakkum, Mirit Lillemets ja Marina Kask. Klaveril saatis neid Aste lasteaia direktor Maarika Ellermaa. Foto: Tambet Allik

PEATEGELASED: Pildile jäid lustaka sünnipäevakontserdi andnud Aste lasteaia mudilastest (vasakult) Kerle Suurna, Riine Metsamaa, Laura Kakkum, Mirit Lillemets ja Marina Kask. Klaveril saatis neid Aste lasteaia direktor Maarika Ellermaa. Foto: Tambet Allik

Eile tähistas Aste lasteaed Mõmmik koos heade sõprade ja koostööpartneritega oma 50. juubelisünnipäeva.

“50 on selline arv, mille üle võiks pikalt juurelda, et kas seda on palju või vähe,” avas piduliku koosviibimise 25 aastat – sellest viimased 15 aastat direktorina – Aste lasteaias töötanud Maarika Ellermaa. “Palju,” arvasid selle peale kohe oma esinemisjärge ootavad Mõmmikute rühma põnnid.

Just koolieelikute rühm Mõmmikud, lasteaia arvuliselt kõige suurem rühm, andis meeleoluka ja lustaka kontserdi, tuues publikule lugusid ja laule igast aastakümnest.

Lasteaia saali olid välja seatud haruldased mänguasjad, teiste seas kõige auväärsemal kohal toolil istumas suur helepruun karu. Seinal olid aga fotod, mis meenutavad viit möödunud aastakümmet.

“Üks lasteaed ei ole ainult maja ja hoone, eelkõige täidavad selle sisuga inimesed, väikesed ja suured,” tähendas direktor, meenutades ka neid inimesi, kes nüüdseks lasteaia tegemisi pilvepiirilt vaatavad.

Õnnitlema oli tulnud Lääne-Saare valla abivallavanem Tiina Luks, kes rõhutas, et 50 aastat on ühe lasteaia jaoks väga väärikas iga. Lasteaia direktorile andis ta üle kingituse, valge kaisukaru, soovides, et sellest karust saaks see, kellega oma muresid ja rõõme jagada.

Aste põhikooli direktor Ulvi Valge, lasteaia vilistlane, sõnas, et kool on lasteaiale kui vanem õde. “Mul on hea meel, et siit kasvavad nii tublid ja head õpilased,” märkis ta, kinkides lasteaiale kooli tööõpetustundides valminud linnumaja ja Aste kooli endise ajalooõpetaja Vaike Kallase koostatud lasteaia kroonikaraamatu, mida direktoril tuleb siis edaspidi jooksvalt täiendada.

Õnnitlemas olid veel Mustjala lasteaia esindus, Kaarma valla endine noorsoonõunik Ilme Õunapuu, Lääne-Saare valla noorsootöötaja Merle Simmer jt.

Kõige staažikamad lasteaiaõpetajad on üle 40 aasta töötanud Gerda Pihel ja Marika Koppel. Õpetajaid on lasteaias kaheksa, töötajaid kokku 16. Lapsi on lasteaias 71 ning rühmi neli: Mõmmikud, Kaisukarud, Mesikäpad ja Mürakarud. Aste lasteaed avati 1964. aastal ja selle esimene juhataja oli Olga Sepp.

Print Friendly, PDF & Email