Pöide ühinemisidee lükati uuele ringile (6)

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Vaatamata Pöide vallavolikogu osa liikmete soovile teha eilsel istungil Orissaare ja Laimjala vallale ettepanek alustada ühinemisläbirääkimisi, eile sellise otsuseni ei jõutud. Küsimus suunatakse komisjonidele ja vallavalitsusele seisukoha võtmiseks ning hääletamise juurde tullakse tagasi järgmisel istungil.

Küsimuse arutelu siiski toimus. Volikogu juht Marina Treima (fotol) toonitas korduvalt, et läbirääkimistele kutsumine ei tähenda mitte mingil juhul veel ühinemist ning kui läbi ei räägita, siis targemaks ei saadagi.

Samas ütles ta ka seda, et kui komisjonid võtavad seisukoha selle otsuse suhtes, siis võiksid nad ka välja pakkuda uuenduslikke mõtteid vallaelu arendamiseks.

Treimaga samal arvamusel oli Koit Kelder, kes võis Lääne-Saare kogemusest öelda, et isegi kui ühinemist ei järgne, on omavahel rääkimisest kasu. Kelder palus volinikel vaadata veidi kaugemale kui vaid tänasele päevale. Olukord on tema arvates kehv.

Kelder tõi näiteks kasvõi eilsel istungil arutusel olnud eelarve, mida tuleb kõvasti kärpima hakata, kuigi kärpida eriti kusagilt pole. “See on reaalsus,” ütles Kelder, kes näeb ühinemises võimekuse tõusu. Koit Kelder lisas, et kui kohaliku elu muutmiseks midagi ette ei võeta, küll elu siis ise korrektiivid teeb.

Seevastu vallavolinik Priit Lulla võimekuse pärast ühinemisel mõtet ei näe, samas arvas Lulla, et naabritega ühel või teisel viisil läbi rääkida siiski tuleks.

Print Friendly, PDF & Email